USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000
Ekonomi

Yapılan Zam Adil Değil!

Ankara-Sivas Yüksek Hızlı Tren (YHT) bilet ücretlerinin yükseltilmesine bir tepki de  Ulaştırma ve Demiryolu Sendikası Genel Başkanı Abdullah Peker’den geldi. 

Yapılan Zam Adil Değil!
18-09-2023 11:44
SİVAS
Google News

Ömer ÜN

Ulaştırma ve Demiryolu Sendikası Genel Başkanı Abdullah Peker, Ankara-Sivas Yüksek Hızlı Tren (YHT) bilet ücretlerinin artmasına tepki gösterdi.

Hizmete girdiğinde 240 lira olan hızlı tren yolculuk ücretinin Temmuz ayında 312 TL’ye son zamla birlikte ise 475 TL'ye yükseltilmesini eleştiren Peker;  “Sivas, Ankara ve Türkiye'nin çeşitli yerlerinde taşımacılık alanında hizmet veren ve toplumda tercih edilen yüksek hızlı tren ücretlerine yapılan zamlar açıkçası acımasız olmuştur. Bu yapılan zamları protesto ediyoruz. Son yapılan zamlar sanki otobüs firmalarının yararına olacak şekilde ayarlanmış diye düşünüyoruz.” dedi.

 

Bilet fiyatının neredeyse iki katına çıkmasının toplumun her kesimini rahatsız ettiğini söyleyen Peker; “Özellikle okulların açılmasına denk getirilen fahiş fiyat artışları öğrencilerimizi de mağdur etmiştir. Zamların makul düzeye çekilerek ya da tamamen iptal edilerek büyük bir yanlıştan dönülmesi gerekir. İğneden ipliğe her ürüne zam geldi ama maaşlarda herhangi bir değişiklik yok. Yapılan zam ne adil ne de hakkaniyetli. Yüzde 98 oranında zam neredeyse iki katı. Kabul edilebilir hiçbir tarafı yok. Halkı düşünmek zorundasınız. Halkın sorunlarını çözmek zorundasınız. Halkı açlığa ve sefalete sürükleyen, refahı yok eden politikaların acilen değiştirilmesi gerekiyor. Sivas-Ankara arası YHT ücreti 475 lira ne demek?” diye sordu. 

Sivas İrade- Sivas Gündem- Sivas Haberleri- Sivas son dakikaü

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
ÇOK OKUNANLAR
ANKET TÜMÜ
Sosyal medyaya mı internet medyasına mı güveniyorsunuz?
ARŞİV ARAMA
E-GAZETE TÜMÜ
28.09.2023
GÜNÜN KARİKATÜRÜ TÜMÜ