USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000
Politika

Yiğidolar “ Başlasın Türkiye Yüzyılı” Dedi

Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, hafta sonu gerçekleştirilen ve Recep Tayyip Erdoğan’ın zaferiyle sonuçlanan Cumhurbaşkanlığı Seçimini değerlendirdi. Bilgin, “Dünya lideri, mazlumların gür sesi Recep Tayyip Erdoğan’ı bir kez daha başkan seçtik Sivaslılar hep birden ‘Başlasın Türkiye Yüzyılı’ dedi” ifadelerini kullandı.

29-05-2023 15:30
SİVAS
Google News

Erkan YILDIZ 

100 yıllık cumhuriyet tarihinin ilk iki turlu cumhurbaşkanlığı seçimi tamamlandı. Resmi olmayan sonuçlara göre, 13. cumhurbaşkanlığı seçiminin ikinci turunu Recep Tayyip Erdoğan kazandı. Millet İttifakı’nın adayı Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na karşı yarışan Cumhur İttifakı’nın adayı Erdoğan, 14 Mayıs’ta yapılan ilk turda yüzde 49,52 olan oy oranını, kesin olmayan sonuçlara göre 28 Mayıs’ta yüzde 52,16’ya çıkararak cumhurbaşkanlığına üçüncü kez seçildi. Kılıçdaroğlu ise ilk turda yüzde 44,88, ikinci turda yüzde 47,84 oranında oy aldı.

Belediye Başkanı Hilmi Bilgin; seçimlerin ardından kent meydanında toplanan vatandaşlara hitap etti. Bilgin; “Bismillah diyerek başladık ve elhamdülillah diyerek Rabbimize bir kez daha şükrediyoruz. Dünya lideri, mazlumların gür sesi Recep Tayyip Erdoğan’ı bir kez daha başkan seçtik. İnşallah 5 yıl daha sizlerin duasıyla, sizlerin desteğiyle algı değil eser; dedikodu değil hizmet siyasetini bir kez daha başlattık ve Sivaslılar hep birden ‘Başlasın Türkiye Yüzyılı’ dedi.  Rabbim birliğimizi beraberliğimizi daim eylesin. Durmak yok yola devam” dedi.

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
ÇOK OKUNANLAR
ANKET TÜMÜ
Sosyal medyaya mı internet medyasına mı güveniyorsunuz?
ARŞİV ARAMA
E-GAZETE TÜMÜ
28.09.2023
GÜNÜN KARİKATÜRÜ TÜMÜ