Gündem

Sivas Cumhuriyet Üniversitesi 50’nci Yılda Daha Geriye!

Kentin en önemli marka değerleri arasında yer alan ve bu ay içerisinde kuruluşunun 50. yılını kutlayan Sivas Cumhuriyet Üniversitesi basiretsiz yöneticiler nedeniyle kan kaybetmeye devam ediyor.

Sivas Cumhuriyet Üniversitesi 50’nci Yılda Daha Geriye!
28-02-2024 15:06
SİVAS

/Haber Merkezi/

Cumhuriyet’in 50. yılı anısına, 1974 tarihinde 1788 Sayılı Kanunla kurulan Sivas Cumhuriyet Üniversitesi(SCÜ) geçtiğimiz günlerde düzenlenen programla kuruluşunun 50 yılını idrak etti. Binlerce öğrencisi ile Sivas’ın en önemli kurumları arasında başı çeken ve şehre her yönden katkı sunması beklenen SCÜ, Rektör Prof. Dr. Alim Yıldız döneminde en kötü dönemlerinden birini geçiriyor.

ÖĞRENCİLER MEMNUN DEĞİL

Rektör Prof. Dr. Yıldız’ın yönetime getirdiği liyakatsiz isimler sebebiyle SCÜ’nün iyi yönetilemediği ve şehre beklenen katkıyı veremediği ifade ediliyor. Akademisyenlerin çalışma huzurunu bulamaması dolayısıyla akademik anlamda etkin olamadığı belirtilen SCÜ’de, hükümetin barınma hizmetleri başta olmak üzere birçok imkanı sağlamasına rağmen öğrencilerin de memnun olmadığı dile getiriliyor.  

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
Didem 2 ay önce
Ne kadar doğru bir haber. Kendi düşüncelerine uymayan herkesi üniversiteden uzaklaştırıp hanedan kurdular
ibrahim aslankent 2 ay önce
Sivas Cumhuriyet üniversitesi akademi dediğiniz adamlarin 1 tane başarısını çalışmasını gösterin maaş almaktan ahkam kesmekten laiklik elden gidiyor demekten başka bir tane makale göster başarı göster:)
Sivas"lı 2 ay önce
Tebrikler ,cok güzel bir yorum
Alim 2 ay önce
Bu rektör gitmeden cumhuriyet üniversitesinden hizmet beklemeyin, başarı da beklemeyin. Çünkü alanında bir Numara olan doktorları ya mobing le yada fikirlerinden dolayı üniversiteden uzaklaştırdı. Bunun tek bildiği hısımlarını, gelinini işe almak yada arkadaşlarlarının eşlerini müdür yapmakla meşgul. Üniversite bunun döneminde 8 yıl geriye gitti. Bütün şehir bunun ismi geçtiğinde resmen lanet okuyor. Üniversite tarihinde bunun kadar başarısız bir rektör daha gelmedi. Her taraf dökülüyor.
TÜRKİYE GÜNDEMİ
BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ÇOK OKUNAN HABERLER