Politika

Adem Uzun “Partizanlık Yapmayın” Demişti Ama...

Belediye Başkanı Dr. Adem Uzun’un göreve seçilmesinin ardından şehrin muhtelif bölgelerinde çöp konteynerlerinde bulunan atıkların düzenli olarak toplanmaması dikkatlerden kaçmıyor.

Adem Uzun “Partizanlık  Yapmayın”  Demişti Ama...
22-04-2024 10:44
SİVAS

Hayrullah AĞKKAŞ

31 Mart’ta gerçekleştirilen yerel seçimlerin ardından Sivas Belediye Başkanı seçilen Dr. Adem Uzun, devir teslim töreninin ardından belediye binası önünde düzenlenen programda Sivaslılara ve belediye çalışanlarına hitap etmişti.

Sivas’ı el birliğiyle hak ettiği yere getireceklerini dile getiren Uzun, Sivas Belediyesinde görev yapan personele “Belediyede çalışan arkadaşlarıma şu mesajı veriyorum: Herkes sakin olsun,  herkes rahat olsun. Biraz önce yukarıda da söyledim. Ben 5 yıllığına geldim.

Halkımız 5 yıllığına bana yetki verdi. Sizler burada kalıcısınız. Herkes işinin başında çalışmaya devam etsin. Bu şehir hepimizin. Bu şehre hep birlikte sahip çıkacağız.

Partizanca yaklaşımlar, partizanca düşüncelerinizi bir kenara bırakın. Sivas Belediyesi'nin birer personelisiniz. Sizden şunu istiyorum: Bir hafta önce nasıl çalışıyorsanız aynı şekilde çalışmanızı istiyorum. Hizmet edeceğiz. Şehrimizin hizmete ihtiyacı var. Çalışmaya geldik diyorum” uyarısında bulunmuştu.

Uzun’un göreve seçilmesinin ardından şehrin muhtelif bölgelerinde çöp konteynerlerinde bulunan atıkların düzenli olarak toplanmaması dikkatlerden kaçmıyor.

Bu durum belediyeye AK Parti döneminde işe girdiği düşünülen bazı kişilerin “BBP’li belediye geldi, şehri pislik götürüyor” algısını oluşturmaya çalıştığı şeklinde yorumlanıyor.

Belediye bünyesinde görev yapan tüm personelin Uzun’un “Bir hafta önce nasıl çalışıyorsanız aynı şekilde çalışmanızı istiyorum” uyarısını dikkate alması ve partizanca tutumdan uzak durması bekleniyor.

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
TÜRKİYE GÜNDEMİ
BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ÇOK OKUNAN HABERLER