Politika

AK Pati Sivas Milletvekili Toy: AK Parti'nin Yaptıklarının Sindirilmesi Zaman Alacak!

AK Parti Sivas Milletvekili Rukiye Toy, Sivas Ticaret ve Sanayi Odası'nın bu ayki toplantısına katıldı. Şehre dair istişarelerde bulunan Toy, "Ak Parti’nin 22 yıllık iktidarı ülkemizi, şehirlerimizi öyle bir noktaya getirdi ki yaşananların, hizmetlerin tam olarak anlaşılması, sindirilmesi uzun bir zaman alacaktır" dedi.

AK Pati Sivas Milletvekili Toy: AK Parti'nin Yaptıklarının Sindirilmesi Zaman Alacak!
18-05-2024 11:12
SİVAS

Erdem TAHILLIOĞLU 

AK Parti Sivas Milletvekili Rukiye Toy, Sivas Ticaret ve Sanayi Odası'nın (STSO), Meclis Toplantı Salonunda yaptığı toplantıya katılım sağladı.  

Toplantıda Sivas'a dair istişarelerde bulunan Toy, "Ak Parti’nin 22 yıllık iktidarı ülkemizi, şehirlerimizi öyle bir noktaya getirdi ki yaşananların, hizmetlerin tam olarak anlaşılması, sindirilmesi uzun bir zaman alacaktır. Otoyolların, köprülerin, hastanelerin her biri bugün sıradan şeyler olarak algılanabiliyorsa bu, Ak Parti iktidarının yaptıklarının büyüklüğünü anlatmaya yetecektir. Şehirler öyle ilerledi ki, bu kalkınmanın, dönüşümün, sosyolojik değişikliklerin analizi için yüksek lisans ve doktora çalışmalarının daha da artırılması ve daha fazla eser üretilmesi gerekir. Bugün gelinen noktada şehirlerimiz yalnız ve çaresiz değildir; bir sahibe ihtiyacı yoktur. Sahip olunacaksa eğer Sivas’ımızın manevi sahibi Şems-iSivas hazretleridir, Abdülvahabi Gazi'dir, İhramcızade İsmail Hakkı'dır. Dün Kızılırmak’ta yıkanan çocuklar Sivas’ın sahibidir,Yukarı Tekke'de sevdikleri metfun olanlar  bu Sivas’ın sahibidir, bugün görevini layıkıyla yapan, sütüne su katmayan her bir hemşehrimiz Sivas’ın sahibidir. Geçmişten gelen güçlü mirasıyla Sivas, Anadolu’nun kadim ve istikbal vadeden bir şehridir. Ankara-Sivas ve şimdi İstanbul-Sivas hızlı tren devrimiyle. Evet, bu bir devrimdir. Sivas’tan Ankara’ya trenle 2,5 saatte varmak bir devrimdir. Sivas’tan İstanbul’a 7,5 saate varmak bir devrimdir. Bu devrimleri gerçekleştiren Recep Tayyip Erdoğan’ın bizzat iradesidir. Bu büyük atılımlar sayesinde şehrimize ilgilinin olağanüstü artacağını, kalkınmanın hızlanacağını, tersine göçün gerçekleşeceğini, Sivas’ın daha da çok görünür olacağını şimdiden söylemek abartı sayılmamalıdır" dedi. 

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
TÜRKİYE GÜNDEMİ
BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ÇOK OKUNAN HABERLER