Politika

Bahçeli'den Bakan Şimşek'e Sert Sözler! Skandalların başlıca sorumlusu...

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'in "yerel halk" tabirini kullanması üzerine eleştirilerde bulundu.

Bahçeli'den Bakan Şimşek'e Sert Sözler! Skandalların başlıca sorumlusu...
22-04-2024 13:49
SİVAS

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'i "yerel halk" ifadesini kullanması nedeniyle eleştirdi. Cumhur İttifakı'nın bir parçası olan MHP'nin lideri Devlet Bahçeli, Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'i, Türk milletini "yerel halk" olarak nitelendirmesi sebebiyle eleştirdi.

Bahçeli, "Türk milletini 'yerel halk' ifadesiyle aşağılayan zihniyetin, son dönemde karşılaştığımız skandalların başlıca sorumlusu olduğunu inkar eden yoktur" dedi.

MHP Genel Başkanı, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ile alakalı yayımladığı mesajında Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'i eleştirdi.

Bahçeli, yazılı açıklamasında Mehmet Şimşek'i ismen zikretmeden, "Türk milletini 'yerel halk' ifadesiyle küçümseyen anlayışın, son dönemde yaşadığımız skandalların temel sorumlusu olduğu gerçeği inkar edilemez" ifadelerini kullandı.

MHP lideri açıklamasının devamında şunları söyledi:

"Küresel emperyalizmin etkisi altında iç huzurumuzu bozan terör sevicilere boyun eğmek, yayılan hıyaneti özgürlük ve demokrasi kisvesi altında hoşgörüyle karşılamak, bilinmelidir ki milli bir felakete yol açmak, devletimize ve milletimize ihanet etmek demektir."

DEM PARTİ'YE KAPATMA İSTEMİ

DEM Partili belediyeleri de hedef alan Bahçeli, şu ifadelere yer verdi:

"Türk bayrağını kabullenemeyen şerefsizlerin Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlığından derhal çıkarılması, mallarına-mülklerine el konulması, bunun yanında DEM Parti hakkında kapatma davasının açılarak bölücü milletvekillerinin dokunulmazlıklarının kaldırılması, müfettiş görevlendirilmesiyle oyalanmaktan ve zamana oynamaktan vazgeçilmesi tarihe, ecdada, vatana ve millete namus borcudur" dedi. /Haber Merkezi/ 

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
TÜRKİYE GÜNDEMİ
BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ÇOK OKUNAN HABERLER