Gündem

Bilet Fiyatları Doğu Ekspresi’nden Daha Ucuz! İşte Kışseverler İçin Alternatif Rotalar

Bilet fiyatları son iki yılda yüzde 823 oranında zam gelen Doğu Ekspresi’nin ardından gezginler gözlerini farklı rotalara çevirdi. İşte Doğu Ekspresi’nden daha ucuz o rotalar…  

Bilet Fiyatları Doğu Ekspresi’nden Daha Ucuz! İşte Kışseverler İçin Alternatif Rotalar
10-02-2024 12:00
SİVAS

Bilet fiyatları son iki yılda yüzde 823 oranında zam gelen Doğu Ekspresi’nin ardından gezginler gözlerini farklı rotalara çevirdi. İşte Doğu Ekspresi’nden daha ucuz o rotalar…  


Bilet fiyatları Doğu Ekspresi’nden daha ucuz!  İşte kış severler için alternatif rotalar 1

Yerli ve yabancı turistlerin kış aylarındaki ilk rotası Doğu Ekspresi’nin bu yılki bilet fiyatlarına zam geldi.

Ankara'dan başlayıp Kars'ta son bulan, 1 gün tren 2 gün otel konaklaması dahil seferlerin yeni bilet fiyatı 10 bin lira oldu.

Bilet fiyatları Doğu Ekspresi’nden daha ucuz!  İşte kış severler için alternatif rotalar 2

Doğu Ekspresi'ne bilet bulamayan ya da fiyatları zamlı bulan tatilciler ise hangi seferlerle nereye gidebileceklerini araştırmaya başladı. İşte alternatif rotalar ve detaylar…


Bilet fiyatları Doğu Ekspresi’nden daha ucuz!  İşte kış severler için alternatif rotalar 3

Kış ayını, karı seven tatilciler için Doğu Ekspresi dışında başka tren seferleri de mevcut. Bu tren seferleri de yine beyaz eşsiz manzaralardan geçiyor, yeni yerleri keşfetmek isteyenlere birbirinden farklı kültürler sunuyor.

Bilet fiyatları Doğu Ekspresi’nden daha ucuz!  İşte kış severler için alternatif rotalar 4

Kış gezginleri alternatif ekspres rotaları arasında öne çıkan seferler ise şöyle: Zonguldak - Karabük Treni, Güney Kurtalan Ekspresi, Toros Ekspresi, Erciyes Ekspresi, Van Gölü Ekspresi, Pamukkale Ekspresi, İzmir Mavi Tren, Göller Ekspresi, Konya Mavi Treni, Ege Ekspresi.

Bilet fiyatları Doğu Ekspresi’nden daha ucuz!  İşte kış severler için alternatif rotalar 5

İZMİR MAVİ TRENİ

Ülkemizin önemli şehirlerinden olan İzmir ile Başkent Ankara arasında her gün seferler düzenlenen "İzmir Mavi Treni", kullanıcılarına konforlu ve ekonomik bir seyahat imkanı sunuyor.


Bilet fiyatları Doğu Ekspresi’nden daha ucuz!  İşte kış severler için alternatif rotalar 6

Ankara-İzmir arasında düzenli olarak her gün sefer yapan İzmir Mavi Treni, Ankara-Eskişehir-Kütahya-Balıkesir-Manisa-İzmir (Basmane) güzergahını takip ediyor. Ankara’dan İzmir’e giden sefer için bilet fiyatı 425 TL.

Bilet fiyatları Doğu Ekspresi’nden daha ucuz!  İşte kış severler için alternatif rotalar 7

KONYA MAVİ TRENİ

Konya ile İzmir (Basmane) arasında önemli bir ulaşım hattı olan Konya Mavi Treni, her gün düzenli seferlerle hizmet veriyor.

Tren rotası üzerinde Konya, Afyonkarahisar, Uşak, Manisa ve İzmir gibi önemli durakları ziyaret ediyor ve seyahatini ortalama 12 saatte tamamlıyor. Konya’dan İzmir’e gidişte ise bilet fiyatı 265 TL.

Bilet fiyatları Doğu Ekspresi’nden daha ucuz!  İşte kış severler için alternatif rotalar 8

VAN GÖLÜ EKSPRESİ

Ankara ile Tatvan arasında önemli bir ulaşım hattı olan Van Gölü Ekspresi, haftada 2 gün olmak üzere Salı ve Pazar günleri Ankara'dan Salı ve Perşembe günleri ise Tatvan'dan seferler düzenliyor.

Ankara'dan hareket eden tren, güzergahında Kayseri, Sivas, Malatya, Elazığ güzergahını takip ederek Tatvan'a ulaşıyor.

Ankara-Tatvan arası seyahat süresi 25 saat 17 dakika iken, Tatvan-Ankara arası ise 26 saat 30 dakikayı buluyor. Birinci mevkide bu sefer için bilet fiyatı 355 TL. /Haber Merkezi/ 

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
TÜRKİYE GÜNDEMİ
BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ÇOK OKUNAN HABERLER