Ekonomi

Çay ve Kahve Tiryakilerine Kötü Haber, Zam Geldi!

Olumsuz ekonomik koşullar Türkiye'nin çeşitli bölgelerinde art arda zam dalgalarını beraberinde getirdi. Son olarak çay ve kahve fiyatlarında zam yapıldı.

Çay ve Kahve Tiryakilerine Kötü Haber, Zam Geldi!
10-02-2024 14:22
SİVAS

Türkiye genelinde ekonomik zorluklar devam ederken çay ve Türk kahvesine fiyat artışı uygulandı. Aydın'ın Efeler ilçesinde geleneksel içeceklerden olan çaya zam geldi, çay ocaklarında 9 TL olan çay, kahvehanelerde ise 10 TL'ye satılacak.

TÜRK KAHVESİNE ZAM GELDİ

Kahveciler Odası, çay ocağı ve kahvehanelere yeni fiyat listesini iletti. Haziran ayından bu yana çay ocaklarında 6,5 TL olan çayın fiyatı 9 TL'ye, kahvehanelerde ise 7 TL olan çayın fiyatı 10 TL'ye yükseldi.

Türk kahvesi ise çay ocaklarında 20 TL, kahvehanelerde ise 25 TL olarak belirlendi.

YENİ ZAMLI FİYATLAR GEÇERLİ OLUCAK?

Çay ocağı işletmecisi Halil Tülü, artan maliyetler nedeniyle çay ve kahve fiyatlarında bir artış olduğunu belirtti. Yeni fiyat listesine göre çay ocaklarında 6,5 TL olan çayın fiyatı 9 TL'ye, kahvehanelerde ise 7 TL'den 10 TL'ye yükseldi.

Tülü, maliyetlerdeki artışa uyum sağlamak zorunda olduklarını ifade ederek, " Maliyetlerdeki artışa rağmen, çay ve kahve fiyatlarını artırmak istemiyoruz. Ancak, artan maliyetlere uyum sağlamak zorundayız çünkü biz de geçimimizi bu işten sağlıyoruz." dedi. /Haber Merkezi/ 

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
TÜRKİYE GÜNDEMİ
BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ÇOK OKUNAN HABERLER