Politika

Değişim Rüzgarı Sivas'ta Nasıl Esecek? Cumhurbaşkanı Erdoğan Güler'le Devam Edecek mi?

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Merkez Karar ve Yönetim Kurulu (MKYK) toplantısında parti kademelerinde “bayrak değişimine” gideceği mesajını verdi. Erdoğan’ın değişikliğe gideceği isimler arasında Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) AK Parti Grup Başkanı Abdullah Güler’in olup olmayacağı merak ediliyor.

Değişim Rüzgarı Sivas'ta Nasıl Esecek? Cumhurbaşkanı Erdoğan Güler'le Devam Edecek mi?
24-04-2024 12:40
SİVAS

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Erdoğan, seçimlerden sonra yaptığı ilk grup toplantısı ve ardından topladığı Merkez Karar ve Yönetim Kurulu'nda (MKYK), parti kademelerinde “bayrak değişimi” vurgusu yaptı.

Büyük kongrenin yenilenmeye vesile olacağı AK Parti’de değişim rüzgarının Sivas’a ne yönde eseceği merak ediliyor.

SİVAS’TA OYLAR YÜZDE 16,76 ORANINDA AZALDI

AK Parti’nin 31 Mart yerel seçimlerinden hezimetle ayrıldığı Sivas’ta mağlubiyetin nedenleri sorgulanıyor. 2019 yerel seçimlerinde il genelinde yüzde 44,66 oranında oy alan AK Parti, 2024 mahalli seçimlerde yüzde 27,90  oranında oy alabildi.

Oy oranının bu denli düşmesinde Güler’in seçim öncesinde Sivaslıların öneri, talep ve eleştirilerine yeterince kulak vermemesi ve halkta karşılığı olmayan belediye başkan adaylarının aday gösterilmemesi noktasında devreye girmemesinin büyük rol oynadığı düşünülüyor. /Haber Merkezi/

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
TÜRKİYE GÜNDEMİ
BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ÇOK OKUNAN HABERLER