Gündem

Demirağ OSB'ye 180 Bin Metreküp İstasyon!

Aksa Sivas Doğalgaz Şirket Müdürü Resul Korkmaz,  Demirağ Organize Sanayi Bölgesine 180 bin metreküp kapasiteli Şehir Giriş İstasyonu (RMS-A) inşa edeceklerini söyledi. Korkmaz, “Bu yeni istasyonumuzla bölgenin artan enerji ihtiyacını daha etkin bir biçimde karşılayacağız” dedi.

Demirağ OSB'ye  180 Bin Metreküp İstasyon!
22-03-2024 10:58
SİVAS

Erdem TAHILLIOĞLU

2004 yılından beri Sivas’a doğal gaz dağıtım hizmeti veren Aksa Sivas Doğalgaz’ın Şirket Müdürü Resul Korkmaz, Sivas il merkezi dahil Altınyayla, Divriği, Gemerek, Gürün, Kangal, Suşehri, Şarkışla, Ulaş, Yıldızeli ve Zara ilçelerinde genişleme çalışmalarının devam ettiğinin bilgisini verdi.

Faaliyetlerini hayata geçirirken adımlarını sistematik bir şekilde attıklarını belirten Korkmaz, “2024 yılında Hafik ve Koyulhisar ilçelerimize doğal gaz arzı sağlayacağız. Çevreci, bütçe dostu ve konfor sağlayan yakıt doğal gaz şimdiden tüm vatandaşlarımıza hayırlı olsun. Hemşehrilerimiz doğal gazın tüm avantajlarından dilediğince yararlansın diye tüm planlamalarımızı büyük bir titizlikle yaptık” diye konuştu.

180 BİN METREKÜP KAPASİTELİ YENİ İSTASYON

Sivas ilinde bugün itibarıyla doğal gaz şebeke uzunluğunun 2232 kilometreye, abone sayısının ise 224 bin 519’a ulaştığını vurgulayan Korkmaz, geçtiğimiz yıl İmranlı ve Akıncılar ilçeleri ile Gemerek Organize Sanayi Bölgesi’ni (OSB) doğal gazla buluşturduklarını anlattı.  Korkmaz, 2024 yılının ilk aylarında ise Demirağ Organize Sanayi Bölgesi’nde çalışmalarını tamamlayarak gaz arzını sağladıklarını dile getirdi. 2024 Eylül ayına kadar Demirağ OSB’de 180 bin metreküp kapasiteli Şehir Giriş İstasyonu (RMS-A) inşa edeceklerini açıklayan Korkmaz, “180 bin metreküp kapasiteli bu yeni istasyonumuzla bölgenin artan enerji ihtiyacını daha etkin bir biçimde karşılayacağız” dedi.

AKSA DOĞALGAZ HAKKINDA

Faaliyet alanında yer alan 27 il merkezi, 297 ilçe ve beldede yaklaşık 16,6 milyon nüfusa, 6,2 milyon potansiyel aboneye hizmet veren Aksa Doğalgaz, Türkiye’nin en büyük özel doğal gaz dağıtım şirketi konumunda bulunmaktadır. Yatırımlarını “Şehirler Doğal Gazla Nefes Alıyor” sloganıyla Türkiye’nin her yerine hızla ulaştırmayı amaçlayan Aksa Doğalgaz, genişleyen dağıtım bölgelerine yönelik yatırımlarıyla ülke ekonomisine katkıda bulunmayı sürdürmektedir.

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
TÜRKİYE GÜNDEMİ
BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ÇOK OKUNAN HABERLER