Spor

Filenin Sultanlarının Kaptanı Eda Erdem'in Heykeli mi Dikiliyor?

A Milli Takım Voleybol Kaptanı Eda Erdem'in Heykeli mi dikilecek? sorusu birçok kişi tarafından merak ediliyordu. Merak edilen soruyu Fenerbahçe Başkanı Ali Koç cevapladı.

Filenin Sultanlarının Kaptanı Eda Erdem'in Heykeli mi Dikiliyor?
09-09-2023 18:50
SİVAS

Daha önce Youtube'da TRT Spor Yıldız kanalında yayınlanan 'Set Sayısı' programına  konuk olan Eda Erdem'e sunucu Mehmet Sevin'in 'Heykelinin dikilmesi gündeme geldi. bu konu hakkında bir yorumun var mı ?' sözlerinin üzerine  Erdem, " Bu konu hakkında tabiki yorumlar oluyodu ama  benim bu konuda bir şey söylemem doğru olmaz. Taraftarlarımız ya da kulübümün böyle bir düşüncesi varsa da tabiki her sporcunun hayalidir diye düşünüyorum. Ama şu an benim bir şey söylemem doğru değil, zaman her şeyi gösterecektir diye düşünüyorum." cevabını vermişti. 

MÜJDELİ HABER BAŞKAN KOÇ'TAN GELDİ

Erdem'e müjdeli haber Fenerbahçe Kulübü Başkanı Ali Koç'tan geldi. Koç,  A Milli Takım'ın ve Fenerbahçe Opet'in kaptanı milli voleybolcu Eda Erdem'in heykelinin dikileceğini söyledi.

Erdem'in Heykeli Yoğurtçu Parkına Dikilecek

Olağanüstü Tüzük Tadili Genel Kurul Toplantısı'nda konuşan Koç, "Önce Milletler Ligi'ni, sonra Avrupa şampiyonluğunu kazanan Filenin Sultanları ülkemizi çok mutlu etti. Kaptan Eda Erdem'e, Savunma Bakanı Gizem'e, Türk oğlu Türk olan Vargasımız'a ve Aslı Kalaç'a özel parantez açmak istiyorum. Hem ülkemizi hem bizi çok mutlu ettiler. Yönetim kurulu toplantısı neticesinde Yoğurtçu Parkı'nda Alex, Can Bartu ve Eda Erdem heykeli olacak" dedi.

Eda Erdem'in henüz haberinin olmadığını söyleyen Koç, "Kendisi de bilmiyor. Şu an öğrenmiş oldu. Uçakta mı değil mi bilmiyorum ama gani gani hak etti. Fenerbahçe bir spor kulübüdür, futbol kulübü değildir" ifadelerini kullandı.

Kaptan Eda: " İyi Ki Fenerbahçeliyim"

Yaşanan gelişmenin üzerine Twitter hesabından bir paylaşımda bulunan Eda Erdem, şu ifadeleri kullandı;

"İyi ki Fenerbahçeliyim, iyi ki Fenerbahçe'deyim diyerek, bu camiaya layık olabilme mücadelesiyle yaşadım hayatımın son 15 yılını.

Başkanımız Sayın Ali Koç'un bugün genel kurul toplantısında yaptığı konuşmayı; kalbimde büyük bir gururla, içimde büyük bir heyecanla, gözlerim dolu dolu dinledim.

Verdiğiniz değer, gösterdiğiniz kıymet ve her zaman sağladığınız desteğiniz için Büyük Fenerbahçe camiasına şükranlarımı sunuyorum.

Bugün dünyanın en mutlu insanıyım. Çok teşekkürler.

Saygı ve sevgilerimle." 

Eda Erdem 2005'ten bu yana  Türkiye A Milli Takım formasını giymektedir. Ayrıca Erdem,  Türkiye A Milli Takım forması ile 300'den fazla maçta görev almıştır.  /Haber Merkezi/

Sivas İrade- Sivas Gündem- Sivas Haberleri- Sivas son dakika

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
TÜRKİYE GÜNDEMİ
BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ÇOK OKUNAN HABERLER