Gündem

Gençlik, Milletlerin Gücüdür

İYİ Parti Sivas İl Başkanı Volkan Karasu, “Gençlik, milletlerin gücüdür ve yarınlarıdır. Gençlerimizin ufku açık, gelecekten beklentisi olan ama bunlardan daha da önemlisi bütün beklentilerini hayata geçirebilecek güce ve inanca sahip insanlar olarak yetişmelerinde hepimize büyük görevler düşmektedir” dedi.

Gençlik, Milletlerin Gücüdür
19-05-2024 09:19
SİVAS

Ayşe KUŞKAYA

İYİ Parti Sivas İl Başkanı Volkan Karasu, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı.

Başkan Karasu mesajında, “Tarihini bilen, değerlerine, kültürüne sahip çıkan ve bunu nesilden nesile aktarmayı başaran milletler tarihin sonuna kadar var olmayı başaracak olan milletlerdir. Türk milleti, binlerce yıllık tarihi boyunca pek çok büyük medeniyetler inşa etmiş; zaferlerle, başarılarla dolu bir hayat sürmesinin yanı sıra birçok sıkıntıyla da karşı karşıya kalmıştır ama aziz milletimiz, bu zor ve sıkıntılı anları azmi ve kararlığıyla aşmasını bilmiş ve büyük, güçlü bir devlet oluşturmayı başarmıştır. 19 Mayıs 1919, Türk milletinin bu yeniden doğuşunun başlangıcı olan bir gündür ve bizler için çok büyük bir anlam ve öneme sahiptir. Ülkenin içinde bulunduğu durumun bir kader olmadığını düşünen ve ‘Milletin bağımsızlığını, yine milletin azim ve kararının kurtaracağına’ inanan Mustafa Kemal, Samsun'dan başlayarak bütün ülkeye ve insanlarımıza yansıyan ve yayılan bir kutlu mücadeleyi başlatmıştır. Ancak vatanımızı ve milletimizi büyük bir millî mücadele vermeye götüren şartları çok iyi bilen ve hedefi tam bağımsızlık ve muasır medeniyetler seviyesine ulaşma olarak belirleyen Mustafa Kemal Atatürk, bunun yolunun da gençliğimizin büyük ülkülerle yetişmesinden geçtiğini görmekteydi. Bunun içindir ki, bir yandan bugünün anlam ve öneminin gençlikçe kavranması için onlara armağan etmiş, diğer yandan da ülkemizin geleceğini her zaman güvendiği ve inandığı Türk gençliğine emanet etmiştir. Çünkü gençlik, milletlerin gücüdür ve yarınlarıdır. Gençlerimizin ufku açık, gelecekten beklentisi olan ama bunlardan daha da önemlisi bütün beklentilerini hayata geçirebilecek güce ve inanca sahip insanlar olarak yetişmelerinde hepimize büyük görevler düşmektedir. Bu duygu ve düşüncelerle, Mustafa Kemal Atatürk'ün aziz vatanımızın bölünmez bütünlüğü yolunda, kurtuluş mücadelesini başlattığı bu anlamlı günün 105. yıl dönümünde, milletimizin ve gençlerimizin bayramını kutluyor; gazilerimizi ve şehitlerimizi şükranla, minnetle ve rahmetle anıyorum" dedi.

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
TÜRKİYE GÜNDEMİ
BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ÇOK OKUNAN HABERLER