Politika

İBB Başkanı İmamoğlu'ndan Öğrencilere Ulaşım Desteği

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Adil İstanbul" proje tanıtımında konuştu. İBB olarak öğrencilere sağlanan burs ve yurt imkanlarından bahseden İmamoğlu, 100 bin öğrenciye ulaşım desteği yapacaklarını açıkladı.

İBB Başkanı İmamoğlu'ndan Öğrencilere Ulaşım Desteği
21-02-2024 13:30
SİVAS

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, "Adil İstanbul" proje tanıtımında çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Göreve gelmeden önce İstanbul'da adaletsiz bir anlayış olduğunu belirten İmamoğlu, sosyal yardımların partizanlık aracına getirildiğini aktararak "İmamoğlu, 2019 yılında bu bozuk düzeni korumak için tehditlere kalkıştılar. Hatırlarsınız; 'İmamoğlu gelirse sosyal yardımları keser' dediler. Biz tek bir şeyi kestik; kendilerine yakın vakıf ve kuruluşlara para aktaran kirli hortumu kestik" ifadelerini kullandı.

ERDOĞAN'IN SÖZLERİNİ HATIRLATTI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın İBB projelerini hedef alan İmamoğlu, Erdoğan’ın "Kimin parasını kime veriyorsun?" sözlerini de anımsatarak İmamoğlu, "Milletin parasını millete vermeye devam ediyoruz" dedi.

Yerel seçimler sonrası 10 alanda büyük projeler hazırladıklarını aktaran İmamoğlu, projelerin eğitim, ekonomi, sosyal destekler gibi birçok alanda hayata geçirileceğini söyledi. İmamoğlu, 600 bin haneye sosyal destek paketi hazırladıklarını da ifade etti.

100 BİN ÖĞRENCİYE ULAŞIM DESTEĞİ VERECEĞİZ

İBB olarak öğrencilere sağlanan burs ve yurt imkanlarını hatırlatan İmamoğlu, eğitimine İstanbul’da devam eden 100 bin üniversiteliye ulaşım desteği sağlayacaklarını belirterek, şunları söyledi:

"100 bin üniversiteliye 15 bin lira destek vereceğiz. İBB olarak eğitimine İstanbul’da devam eden 100 bin üniversiteliye ise ücretsiz ulaşım desteği vereceğiz. Yurt kapasitelerini arttırıp 15 bin öğrenciye yurt olanağı sağlayacağız. Bu yurt sorunun yerel yönetimlerle birlikte çözmemiz gerekiyor.

İlkokul ve Lisede okuyan öğrencilere yılda 2 defa kıyafet kuponu sağlayacağız. Genç işsizliği için İstihdam Ofislerinin sayısını arttıracağız. Gençlerimiz bizden fırsat eşitliğini talep ediyorlar bu nedenle 100 bin gencimize kültür -sanat etkinlikleri için destek paketi sağlayacağız.”

Ders atölyelerini dijital ortama açarak 2 milyon öğrenciye dijital eğitim desteği sağlayacağız. Ders atölyeleri sayısını 20’ye çıkaracağız. Gençlik ofisi 20’ye çıkacak. Teknoloji atölyesi de 20’ye çıkacak. Sınav hazırlık merkezleri kuracağız. Kütüphane sayısını 100’e çıkartacağız."

KURUM’A TEŞEKKÜR ETTİ

Cumhur İttifakı'nın İstanbul adayı Murat Kurum'un "İmamoğlu vaatlerinin yüzde 87’sini gerçekleştirdi" sözlerini anısamatab İmamoğlu, "Araştırdım Murat Kurum haklı çıktı. Projelerimizi doğruladığı için teşekkür ederim" dedi.

İmamoğlu, şu ifadeleri kullandı: "Geçen demiş ya müstakbel rakibim, sevgili aday arkadaşım... 'Sıfır noktasından aldılar' diye. Doğru, birçok şeyi sıfır noktasından aldık. Kreşler sıfırdı 100'e ulaştı, öğrenci yurtları, kent lokantaları, üniversite öğrencilerine burs..."/Haber Merkezi/ 

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ÇOK OKUNAN HABERLER