Gündem

Kanserin Sembolü Yusuf Kerim Hayatını Kaybetti

Kanserin sembol ismi olan 6 yaşındaki Yusuf Kerim kansere yenik düştü.

Kanserin Sembolü Yusuf Kerim Hayatını Kaybetti
03-10-2023 13:59
SİVAS

Tehlikeli bir kanser türü olan Ewing Sarkom hastalığıyla mücadele eden 6 yaşındaki Yusuf Kerim Sayın vefat etti. 'Örgüt üyesi' olduğu iddiasıyla yargılanıp altı yıl üç ay hapis cezasına çarptırılan annesinin, Yusuf Kerim'e kavuşabilmesi için birçok sanatçı ve siyasetçi mücadele etmişti.

Yusuf Kerim Sayın'ın vefatını Tutuklu Hastalar Platformu duyurdu.

Doktorların iyileşmesi için yüzde 20 şans tanıdığı Yusuf Kerim, İstanbul Üniversitesi Çapa Tıp Fakültesi Hastanesi’nde tedavi görüyordu.

Platformun yaptığı paylaşımda, “Kanun, 5 Nisan 2023 tarihli Resmi Gazete’de yayınlandığı halde keyfi davranılıp Yusuf Kerim annesine geç kavuşturulmuştu, küçük bedeni daha fazla kanser hastalığına dayanamadı. Hepimizin başı sağ olsun” denildi.

KANUN TEKLİFİ HAZIRLANMIŞTI

Yusuf Kerim Sayın’ın tedavi sürecinde annesi Gülten Sayın’ın cezaevinde olması tepkilere neden olmuştu. Kamuoyunda oluşan “Yusuf Kerim annesine kavuşsun” çağrıları yanıt bulmuş, Adalet Bakanlığı, bakıma muhtaç veya ağır hasta 18 yaş altı çocuğu olan, 10 yıl altında ceza alan kadın hükümlüye bir yıla kadar infaz erteleme düzenlemesini içeren kanun teklifi hazırlamıştı.

Kamuoyunda “Yusuf Kerim maddesi” olarak anılan düzenleme Meclis’ten geçmiş, anne Gülten Sayın tahliye edilmişti. /Haber Merkezi/

Sivas İrade- Sivas gündem- Sivas Haberleri- Sivas son dakika

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
TÜRKİYE GÜNDEMİ
BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ÇOK OKUNAN HABERLER