Spor

Karatede Minik Yıldızlar Ter Döktü

Sivas’ta “Minikler Karate İl Birinciliği” müsabakaları gerçekleştirildi. 50’ye yakın sporcu il takımına girme adına ter döktü.

Karatede Minik Yıldızlar Ter Döktü
19-03-2024 11:19
SİVAS

Hayrullah AĞKAŞ 

Sivas Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ile Karate İl Temsilciliği’nin 2024 yılı faaliyet programında yer alan “Minikler Karate İl Birinciliği” müsabakaları düzenlendi.

Mecnun Otyakmaz Spor Salonunda düzenlenen karate müsabakaları kata ve kumite kategorilerinde 44 sporcunun katılımıyla gerçekleşti.

İl seçme karşılaşmalarında kız ve erkek sporcular mücadele ortaya koyarak, il takımına girme adına ter döktüler. Sivas bölgesi karate hakemlerinin görev yaptığı mücadelelerde minik sporcuların ortaya koydukları performanslar ise beğeni topladı.

Derece yapan sporcular 19-21 Nisan tarihlerinde Gaziantep’te gerçekleştirilecek olan “Türkiye Şampiyonasına” katılmaya hak kazandılar.

Karate İl Temsilcisi Oğuz Ökten ise “İl birinciliğinde başarılı olan sporcular Nisan’da yapılacak Türkiye Şampiyonası’nda Sivas’ı temsil edecek. Tüm sporcularımızı tebrik ederiz. Güzel müsabakalar izledik” dedi.

 

 

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
TÜRKİYE GÜNDEMİ
BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ÇOK OKUNAN HABERLER