Gündem

MHP'li Aday Kars Sivas'ın Kanayan Yarasına Değindi! Sivas’a Modern Barınak Yapacağız

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Sivas Belediye Başkan Adayı Reha Kars, Sivas Sokak Hayvanları Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi'ni ziyaret etti. Ziyaretin ardından konuşan Kars, göreve seçilmesi halinde Sivas’a yakışır bir hayvan barınağı yapacaklarını söyledi.

19-02-2024 10:17
SİVAS

Arife Defne DOĞAN 

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Sivas Belediye Başkan Adayı Reha Kars, hafta sonu mesaisinde Sokak Hayvanları Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi'ni ziyaret ederek barınakla ilgili yapacağı çalışmaları yerinde anlattı.

Barınakta bulunan hayvanların yaşam alanlarını yerinde inceleyen Kars, çalışan personelle sohbet ederek çalışmalarında kolaylıklar diledi.

Barınağı gezdikten sonra açıklamalarda bulunan Reha Kars, “Sivas Belediyesi’ne ait hayvan barınağını ziyaret ettik. Burada çalışan personellerin ne koşullarda çalıştığına dair bilgiler edindim.  Maddi imkanlar dahilinde taşeron bir şirket üzerinden çalıştıklarını öğrendim. Esasen ben Sivas halkının da aynı benim gibi düşündüğünü zannediyordum. Sivas Belediyesi çalışanlarının burada hizmet verdiğini düşünüyordum ama yanılmışız. Sivaslı olmayan başka bir şehrin şirketine bu iş ihale ile verilmiş. Ve çalışan arkadaşlarımızın da cüzi rakamlarda çalıştıklarını öğrendim. Onun haricinde burası biliyorsunuz eski bir çöp alanı. Buranın çöp alanı olması altyapısal sorunlara neden olacaktır ki zaten olmuş da.

Mesela hayvanların kalorifer sistemlerinin çalışmadığını öğrendim.  Bir makine mühendisi olarak esasında ilk baktığım yer buradaki hayvanların ısınma durumu oldu. Bunu özellikle sordum. Maalesef alt taraf çöp olduğundan dolayı zeminde zamanla çökmeler meydana gelmiş. Çökmeler meydana gelince de tesisat boruları çatlamış, dişli bağlantıları açılmış, su kaçakları meydana gelmiş. O yüzden yaklaşık 1 yıldır da kalorifer tesisatının çalışmadığını öğrendim. Daha doğrusu çalıştıramadıklarını öğrendim. Bu alanı daha modernize hale getirmek gibi bir tasarımımız var. Hatta şunu da her seferinde söyledik, hayvan barınağının ismini ‘kedi ve köpek barınağı’ olarak değiştirmek istiyoruz.

Aynı zamanda personelimizin çalışma koşullarını iyileştirmek projelerimizin arasında yer alıyor. Personeli maddi anlamda iyi bir duruma getirmenin yanı sıra hayvanlara nasıl yaklaşılacağı ve hayvan psikolojini anlama noktasında da eğitim verilmeli diye düşünüyoruz. Personelimizin, ekipman, donanım ve iş güvenliğiyle alakalı her konunun daha iyi olması lazım ki onlar da ‘emeğimizin karşılığı budur’ deyip görevlerini yerine getirebilsin” dedi.

Alanda yapılacak değişikliklere değinen Kars, “Allah nasip ederse, biz göreve gelirsek burada köklü bir değişiklik yapacağız. Bu değişiklik işletme mantığında, şartlar bakımından, personel bakımından yapılacak. Belki birçok şehre göre iyi olabilir ama buradan daha iyi yerlerde var. Biz de Sivas’a yakışanın daha iyisini yapmaya gayret göstereceğiz” diye konuştu.

Sivas İrade- Sivas Gündem- Sivas Haberleri- Sivas son dakika

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
TÜRKİYE GÜNDEMİ
BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ÇOK OKUNAN HABERLER