Gündem

MHRS Randevularına Yeni Düzenleme Geliyor

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Bayrampaşa'da yaptığı açıklamalarda, MHRS randevularında yeni düzenlemelerin geleceğini belirterek, "Gelecek aydan itibaren özellikle randevu alıp gelmeme durumuna karşı birtakım çalışmalar yaptık, bu konuda sorunu çözene kadar da devam edeceğiz" dedi.

 MHRS Randevularına Yeni Düzenleme Geliyor
24-03-2024 14:06
SİVAS

Bayrampaşa Devlet Hastanesi'nde incelemelerde bulunan Bakan Koca, hastane personeliyle bir araya geldi ve hastaları ziyaret etti.

Bayrampaşa Devlet Hastanesi'nin 13 bin metrekare kapalı alanı ve 100 yatağı olduğunu belirten Koca, bölgenin daha büyük bir hastaneye ihtiyacı olduğunu vurgulayarak, şu ifadeleri kullandı:

mhrs-randevularina-duzenleme-geliyor.jpg

"Bayrampaşa'ya yapılacak olan hastanenin üçüncü basamak hastane olarak planlandığını ve ihalesinin yapıldığını belirtmek isterim. Bu hastane, 2025 yılının aralık ayında tamamlanması planlanan, 85 bin metrekare kapalı alana ve 400 yatağa sahip olacak. Ayrıca 100 yoğun bakım yatağı bulunacak. Bu hastane, tüm branşların yetkin olduğu, hastaların diğer hastanelere sevkinin gerekmediği bir yapı olacak. Özellikle anjiyo cihazları gibi donanımlarla donatılacak olan hastane, bölgeye önemli bir sağlık hizmeti sunacak."

Bayrampaşa'da yaşanan otopark sorununa da değinen Koca, proje değişikliğiyle 400 araçlık otoparkın 800 araçlık otoparka dönüştürüldüğünü ve yapılacak hastanenin depreme dayanıklı olacağını belirtti.

Yoğun bakım doluluk oranlarına da değinen Koca, Türkiye genelinde yoğun bakım doluluk oranının yüzde 69, İstanbul'da ise yüzde 72 olduğunu ifade etti. MHRS randevularıyla ilgili yaşanan sorunlara da değinen Koca, vatandaşların randevularla ilgili sorunlar yaşadığını bildiklerini ve bu konuda çalışmaların devam ettiğini söyledi. Özellikle yan dal branşlarında sorun yaşandığını belirten Koca, bu konuda çaba gösterdiklerini ve vatandaşların da desteklerini beklediklerini ifade etti.

Bayrampaşa'da geçen yıl bakılan hasta sayısının yaklaşık 1 milyon 100 bin olduğunu ve randevu alıp gelmeyen hasta sayısının ise 110 bin olduğunu belirten Koca, bu durumun doğru olmadığını ve tedavi edilme imkanı olan hastaların hakkının gasp edildiğini ifade etti. Koca, gelecek aydan itibaren randevu alıp gelmeme durumuna karşı çalışmaların devam edeceğini sözlerine ekledi. /AA/ 

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
TÜRKİYE GÜNDEMİ
BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ÇOK OKUNAN HABERLER