Yaşam

Minberin Camını Yanlışlıkla Kıran Sivaslı Çocuktan Örnek Davranış

Gittiği caminin minber camını yanlışlıkla kıran  Sivas Bilişim Teknolojileri Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 9. sınıf öğrencisi  Ahmet Gökhan Güllüoğlu,  camın parasını özür notuyla bıraktı. İl Müftüsü Ahmet Celalettin Altunkaya, güzel davranışından dolayı Ahmet Gökhan Güllüoğlu’nu tebrik etti.

Minberin Camını Yanlışlıkla Kıran Sivaslı Çocuktan Örnek Davranış
15-05-2024 10:31
SİVAS

Hayrullah AĞKAŞ

Sivas Bilişim Teknolojileri Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 9. sınıf öğrencisi  Ahmet Gökhan Güllüoğlu arkadaşlarıyla birlikte geldiği Merkez Hüdayi Camii'nde yanlışlıkla cami minberinde bulunan küçük camı kırdı.

Kırılan cama çok üzülen öğrenci Güllüoğlu, camide bulunan yazı tahtasının üzerine "Hocam, yanlışlıkla minberin camını kırdım. Özür dilerim. Lütfen bu parayı onun için kullanın. Çok çok özür diliyorum." notuyla 100 TL’de para bıraktı.

İL MÜFTÜSÜNDEN DUYARLI GENCE ZİYARET

Konuyu cami görevlilerinden öğrenen İl Müftüsü Ahmet Celalettin Altunkaya, öğrenci ile Hüdayi camide buluştu. Bu güzel davranışından dolayı Ahmet Gökhan Güllüoğlu’nu tebrik eden İl Müftüsü Altunkaya, böyle dini değerlerine önem veren bir evlat yetiştirdiği için anne ve babasına da ayrıca teşekkürlerini iletti.

 Altunkaya öğrenciye Diyanet yayınlarına ait kitaplardan hediye etti.

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
bir hayırsever 1 ay önce
Sınıfımızın gururu Ahmet 9/B
latif 1 ay önce
maasallah guzuma
Ahmedin parasını çalan 1 ay önce
احمد ماشاءالله Ahmad maşalah gardeş helal احمماشا sen cansin ???? ben o parayı سرقت
Elif 1 ay önce
Sınıfımızda böyle arkadaşımız olduğu için mutluyuz seviliyorsun ahmet :)
TÜRKİYE GÜNDEMİ
BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ÇOK OKUNAN HABERLER