Ekonomi

SAYIN VALİM BU İŞİ ÇÖZÜN!

Türkiye’nin dört bir yanına ulaşım ağı kuran otobüs firmaları bilet fiyatlarını belirlerken Sivas’a adeta çifte standart uyguluyor.  

SAYIN VALİM  BU İŞİ ÇÖZÜN!
28-11-2023 13:15
SİVAS

Hayrullah AĞKAŞ

10 Kasım 2023 tarihli sayımızda  “Sivaslının suçu ne?” başlıklı haber ile şehirler arası yolcu taşımacılığında Sivaslılara uygulanan çifte standardı dile getirmiştik. Diğer illere göre mesafe oranlandığında yüksek meblağlar ödeyerek seyahat etmek  zorunda kalan Sivaslıların sorununun çözülmesi için Sivas Valisi Yılmaz Şimşek’in devreye girmesi bekleniyor.

ADETA VURGUN YAPILIYOR  

882 kilometre olan Sivas-İstanbul arasında otobüs bileti şu an 950 liradan satılırken  1.040 kilometre olan Erzincan-İstanbul arası otobüs bileti ise 700 ila 900 lira arasında değişiyor.  Diğer yandan 1.060 kilometre olan Sivas-İzmir arası otobüs bileti 900 lira iken 1.402 kilometre olan Erzincan-İzmir arası otobüs biletinin fiyatı da 700 ila 950 lira arasında değişiyor.  Türkiye’nin dört bir yanından Sivas’a gelen ve Sivas’tan başka illere seyahat eden vatandaşlar bu sıkıntıya bir an önce çözüm bulunmasını istiyor.

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
Ziya Soybayraktar 3 ay önce
Sivas'ın İlçelerinden de hareket eden otobüsler , merkezden daha ucuza gidiyor.
Ziya Soybayraktar 3 ay önce
Sivas'ın İlçelerinden de hareket eden otobüsler , merkezden daha ucuza gidiyor.
TÜRKİYE GÜNDEMİ
BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ÇOK OKUNAN HABERLER