Gündem

Veysel, İnsanlığa Işık Tutuyor

Anadolu Mektebi Yazar Okumaları Âşık Veysel Paneli açılış programı gerçekleştirildi.  Programda konuşan Vali Yılmaz Şimşek, "Aşık Veysel, bir âşık olmanın yanı sıra insanlığa ışık tutacak felsefi yaklaşımlarıyla düşünce dünyamızda önemli bir yere sahip olmuştur” dedi.

Veysel, İnsanlığa Işık Tutuyor
28-11-2023 14:20
SİVAS

Hayrullah AĞKAŞ

Sivas Valiliği himayelerinde düzenlenen Anadolu Mektebi Yazar Okumaları Âşık Veysel Paneli açılış programı, Muhsin Yazıcıoğlu Kültür Merkezi'nde gerçekleştirildi.

Vali Yılmaz Şimşek, il protokolü ve çok sayıda davetlinin katıldığı panelde farklı şehirlerden gelen  Anadolu Mektebi öğrencileri, Aşık Veysel'in hayatına dair değerlendirmelerde bulundu.

Açılış konuşmalarının ardından katılımcılara hitap eden Vali Şimşek, panelin düzenlenmesinde emeği geçen herkese teşekkür ederek,  "Aşık Veysel, bir âşık olmanın yanı sıra insanlığa ışık tutacak felsefi yaklaşımlarıyla düşünce dünyamızda önemli bir yere sahip olmuştur. Böylesine büyük bir değerin de Cumhurbaşkanlığımız himayelerinde UNESCO Konferansı’nda alınan bir kararla vefatının 50.yıl dönümünün 2023 yılı “Âşık Veysel” yılı olarak ilan edilmiş olması şüphesiz bizler için büyük bir mutluluk vesilesi olmuştur. Sivas Valiliği olarak bizler de belediyemiz ve ilgili kurumlarımızla iş birliği içerisinde bu önemli yılı en iyi şekilde değerlendirmeye devam edeceğiz." dedi.

Panel, Anadolu Mektebi Yürütme Kurulu Başkanı Prof. Dr. Sami Güçlü'nün değerlendirme konuşmasıyla sona erdi.

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
TÜRKİYE GÜNDEMİ
BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ÇOK OKUNAN HABERLER