Gündem

Karasu, Bugün Sivas’a Gelen Tekin’e Seslendi: Sadece Görmekle Yetinmeyin, Sorunları Çözün!

Bir takım temas ve ziyaretlerde bulunmak üzere bugün Sivas’a gelen Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin’e seslenen CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Sivas Milletvekili Ulaş Karasu, ilimizde eğitimde yaşanan sorunları sıralayarak “Sadece görmekle yetinmeyin, sorunları çözün!” dedi.

Karasu, Bugün Sivas’a Gelen Tekin’e Seslendi: Sadece Görmekle Yetinmeyin, Sorunları Çözün!
05-01-2024 11:30
SİVAS

Arife Defne DOĞAN

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Yardımcısı ve Sivas Milletvekili Ulaş Karasu, bir takım temas ve ziyaretlerde bulunmak üzere bugün Sivas’a gelen Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin’e seslendi.

Sivas’ta eğitimde yaşanan sorunları sıralayan Karasu, “Sadece görmekle yetinmeyin, sorunları çözün!” dedi.

Karasu, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada,  “Sayın Bakan Yusuf Tekin Sivas’a gelmişken yıllardır bitirilemeyen Öğretmenevi’ne bir uğrayın. Sonra güzel ilçemiz Divriği’ye de gidin! Öğrenci sayısı az diye yıkılan yerlerde yeni okulların yapılmadığını, kaplumbağa hızıyla ilerleyen inşaatları, Hacı Kumru Mahallesi’ndeki TOKİ’de hiç okul olmadığını, çocukların konteyner okullarda eğitime devam etmek zorunda kaldıklarını kendi gözlerinizle görün! 4 yıl önce Yık-Yap kapsamında Sivas genelinde okulları yıktınız! Çocuklar, veliler hala mağdur! Sadece görmekle yetinmeyin, sorunları çözün!” ifadelerine yer verdi.

 

Sivas İrade- Sivas Gündem- Sivas Haberleri -Sivas son dakika

 

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
TÜRKİYE GÜNDEMİ
BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ÇOK OKUNAN HABERLER