Gündem

Özgür Özel, gençlerle birlikte Anıtkabir'e yürüdü

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Özgür Özel, partisinin gençlik kolları tarafından 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla düzenlenen Büyük Gençlik Yürüyüşü'ne katıldı.

Özgür Özel, gençlerle birlikte Anıtkabir'e yürüdü
19-05-2024 16:10
SİVAS

CHP Gençlik Kolları'nın düzenlediği yürüyüşe, 81 ilden gelen binlerce genç katıldı. Ankara Güvenpark’tan Anıtkabir’e kadar süren yürüyüşte, gençler “Mustafa Kemal’in askerleriyiz” sloganları atarak ve davullarla ritim tutarak coşkuyla ilerledi. Özgür Özel ve beraberindeki gençler, Aslanlı Yol'dan yürüyerek önce Atatürk’ün mozolesine, ardından İsmet İnönü’nün mezarına karanfil bıraktı.

“CHP MYK’NIN YAŞ ORTALAMASI 46”

Yürüyüş sırasında basın açıklaması yapan Özel, son seçimlerin ardından Atatürk’ün huzuruna birinci parti olarak çıkmanın gururunu yaşadıklarını belirtti. Özel, "1980 darbesi, siyasi partilerin, sendikaların ve özellikle solun üzerinden geçti. O günden bugüne, siyaset kalesinin başarı kapısını aşamıyorduk. Partimizin kongresinden 'değişim' sloganıyla, genç ve dinamik kadrolarla, çok sayıda genç ve kadın arkadaşımızla birlikte yetki aldıktan sonra bu başarıyı yakaladık. CHP Parti Meclisi’nin yaş ortalaması 43, CHP MYK’nın yaş ortalaması ise 46’dır" ifadelerini kullandı. /İHA/ 

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
TÜRKİYE GÜNDEMİ
BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ÇOK OKUNAN HABERLER