Gündem

"Ölüm Kavşağı" Şimdi de Elektrik Bekliyor!

CHP Sivas Milletvekili ve PM Üyesi Karasu, Şarkışla’da sık sık yaşanan kazalar nedeniyle vatandaşların “ölüm kavşağı” olarak adlandırdığı Cemel kavşağını TBMM gündemine taşımasının ardından Bakan Uraloğlu cevap olarak; "Temmuz ayında sinyalizasyon sistemini kurduk, elektrik bağlantısının yapılması için ÇEDAŞ’ı bekliyoruz” yanıtını verdi.

02-10-2023 09:05
SİVAS

CHP Sivas Milletvekili ve Parti Meclisi Üyesi Ulaş Karasu, Şarkışla-Pınarbaşı karayolu üzerinde bulunan ve sık sık yaşanan kazalar nedeniyle vatandaşların “ölüm kavşağı” olarak adlandırdığı Cemel kavşağını Meclis gündemine taşıdı ve kavşağa sinyalizasyon yapılmasının zorunlu olduğunu belirtti. Ulaştırma Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, CHP’li Karasu’ya, “Sinyalizasyonu Temmuz ayında yaptık, elektrik bağlantısının yapılması için Çamlıbel Elektrik Dağıtım A.Ş.’yi (CEDAŞ) bekliyoruz” yanıtını verdi.

CHP’li Karasu, Ulaştırma Bakanı Abdulkadir Uraloğlu’nun yanıtlaması talebiyle Cemel Kavşağı’nda alınması gereken önlemlerle ilgili bir soru önergesi vermişti. Önergesinde, “Sözü edilen bölgede bir daha kazaların yaşanmaması, can ve mal güvenliğinin sağlanması için bakanlığınız tarafından ne tür çalışmalar yapılacaktır? Tüm uyarı, şikayet ve taleplere rağmen, bölgede sinyalizasyon sisteminin kurulmamış olmasının gerekçesi nedir?” diye soran Karasu, yıllardır önlem alınmamasını ise şu sözlerle anlatmıştı:

“Her gün binlerce aracın kullandığı Şarkışla-Pınarbaşı karayolu üzerindeki Cemel beldesi kavşağında aktif dört yöne giriş çıkış bulunuyor. Sürücülerin kabusu haline gelen ve yaşanan elim trafik kazaları nedeniyle vatandaşlar tarafından ‘Ölüm Kavşağı’ olarak adlandırılan bu kavşakta, özellikle yaz aylarında artan trafik yoğunluğuyla birlikte can kaybının olduğu kazalar, yaralanmalı ve maddi hasarlı kazalar yaşanıyor. Her kazada can pazarının yaşandığı ve elim kazalar nedeniyle halk arasında ‘Ölüm Kavşağı’ olarak adlandırılan bu kavşakta acil olarak trafik önlemlerinin alınması gerekiyor. İnsanımızın hayatı bu kadar ucuz değil. Yetkilileri artık zaman yitirmeden, bir an önce önlem almaya davet ediyorum” demişti.

URALOĞLU: CEDAŞ’I BEKLİYORUZ

Karasu’nun önergesine yanıt veren Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Uraloğlu, Şarkışla-Pınarbaşı Karayolu üzerindeki Cemel Beldei Kavşağı’nın fiziki ve geometrik yapısına uygun yatay ve düşey işaretlemelerinin mevcut olduğunu belirtti. Bakan Uraloğlu, “24.07.2023 tarihinde kavşağa sinyalizasyon sistemi kurulmuştur. Kavşaktaki sinyalizasyon sistemlerinin aktif hale gelmesine yönelik elektrik bağlantısının yapılması için Çamlıbel Elektrik Dağıtım A.Ş. (ÇEDAŞ) ile gerekli yazışmalar yapılmıştır” yanıtını verdi.

CHP’li Karasu da daha fazla can ve mal kaybı yaşanmadan kavşaktaki sinyalizasyon sisteminin bir an önce aktif olması için ÇEDAŞ yetkililerini göreve davet etti . /Haber Merkezi/ 

Sivas İrade- Sivas gündem- Sivas Haberleri- Sivas son dakika

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
TÜRKİYE GÜNDEMİ
BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ÇOK OKUNAN HABERLER