Sağlık

SCÜ’de Pilates Ünitesi Açıldı

Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi’nde Klinik Pilates Ünitesi açıldı. 

SCÜ’de Pilates Ünitesi Açıldı
29-05-2024 10:58
SİVAS

Bilal HASDEMİR 

Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölümü Klinik Pilates Ünitesi açılışı yapıldı. Açılışa Rektör Prof. Dr. Alim Yıldız, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Ünal Kılıç ve Prof. Dr. Ahmet Alim, akademisyenler ve idari personel katıldı.

Rektör Yıldız, yaptığı konuşmada “Rektörlüğümüzün sağladığı yaklaşık 150 bin TL bütçe ile kurulan ünite; lisans, lisansüstü programlarına kayıtlı öğrencilerin eğitimine önemli katkılar sağlayacak, öğretim üyelerimiz tarafından sağlık danışmanlığı hizmetlerinin verilmesine imkân verecek” ifadelerini kullandı.

Üç reformer pilates aletinin bulunduğu Klinik Pilates Ünitesi, bölümdeki öğrenciler için temel mesleki beceri laboratuvarlarından biri.

Bu ünitede aynı zamanda Fakülte Bireysel Sağlık Danışmanlığı birimi çatısı altında bölüm öğretim üyeleri tarafından danışmanlık hizmetleri de veriliyor. Bununla birlikte ünite, lisansüstü programa kayıtlı öğrencilerin yüksek lisans tez çalışılmalarına özgü uygulamaları yapmalarına da imkân sağlıyor.

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
TÜRKİYE GÜNDEMİ
BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ÇOK OKUNAN HABERLER