Gündem

Sivas'a Tahsis Edilen Ambulans Helikopter Çevre İllere de Hizmet Verecek

Sağlık Bakanlığı tarafından Sivas’a tahsis edilen ambulans helikopter için helikopter pistinde kabul töreni düzenlendi. Törende konuşan Vali Yılmaz Şimşek,  “Ambulans helikopter sadece Sivas’a hizmet etmeyecek. Aynı zamanda Tokat’ın tamamına, Giresun ve Erzincan’ın bir bölümüne hizmet etmiş olacak." dedi.

Sivas'a Tahsis Edilen Ambulans Helikopter Çevre İllere de Hizmet Verecek
01-03-2024 10:02
SİVAS

Arife Defne DOĞAN 

Sağlık Bakanlığı tarafından ilimize tahsis edilen ambulans helikopter için Sivas Cumhuriyet Üniversitesi yerleşkesinde bulunan helikopter pistinde kabul töreni düzenlendi.

Sivas Valisi Yılmaz Şimşek, Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Alim Yıldız, İl Sağlık Müdürü Onur Mahmutoğlu, AK Parti İl Başkanı Yusuf Tanrıverdi ve diğer il protokolü, Sivas Cumhuriyet Üniversitesi yerleşkesindeki piste inen ambulans helikopteri inceledi, özellikleri hakkında yetkililerden bilgi aldı.

Burada gazetecilere açıklama yapan Sivas Valisi Yılmaz Şimşek, ambulans helikopterin kentteki sağlık hizmetlerini daha da yukarıya taşıyacak önemli bir hizmet olduğunu söyledi.

Ambulans helikopterin Sivas'a hayırlı olmasını dileyen ve şehre kazandırılmasında emeği geçenlere teşekkür eden Şimşek, ambulans helikopterin Sivas'ın yanı sıra bölge illere de hizmet vereceğini dile getirerek, "Ambulans helikopter sadece Sivas’a hizmet etmeyecek. Aynı zamanda Tokat’ın tamamına, Giresun ve Erzincan’ın bir bölümüne hizmet etmiş olacak." dedi.

HASTALARIMIZ ÇOK DAHA HIZLI HASTANELERE YETİŞTİRİLECEK

Sivas'ın geniş bir coğrafya olduğunu vurgulayan Şimşek, "Sivas coğrafi olarak Türkiye'nin ikinci büyük ili. Bu kadar geniş bir coğrafyada acil vakalarda hastalarımızı hastanelerimize yetiştirmekte biraz zorlanıyorduk. İnşallah bu hizmet sayesinde acil vakalarda hastalarımız çok daha hızlı bir şekilde hastanelere yetiştirilecek böylece birçok can kaybının da önüne geçilmiş olacak. Helikopter aynı zamanda hastalarımıza umut olan organ bağışı konusunda da ilimize ve bölgemize önemli katkıda bulunacaktır” dedi.

ÖNEMLİ YATIRIMLAR MİLLETİMİZİN HİZMETİNDE

Sivas Belediye Başkanı Hilmi Bilgin ise ambulans helikopterin şehre hayırlı olmasını diledi. Şehrin sağlık alanında önemli bir hizmete kavuştuğunu ifade eden Bilgin, "Son 20 yılda şehrimizde sağlık alanında önemli yatırımlar oldu. Gerek ambulans sayısında gerekse diğer ekipmanlar noktasında cidden önemli yatırımlar milletimizin hizmetinde" diye konuştu.

İNSANI YAŞAT Kİ DEVLET YAŞASIN

Ambulans helikopterin şehre kazandırılmasında emeği geçenlere teşekkür eden Bilgin, "İnsanı yaşat ki devlet yaşasın anlayışı gereği insanımıza hizmet edecek her projeyi şehrimize kazandırmanın gayreti içerisindeyiz. Bunun mücadelesini veriyoruz. Ambulans helikopterimiz de artık Sivaslıların ve bölgemizin hizmetinde olacak. Kazasız, belasız Sivas’a hizmet edecek." ifadelerini kullandı.

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
TÜRKİYE GÜNDEMİ
BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ÇOK OKUNAN HABERLER