Politika

Sivas Cumhuriyet Üniversitesi'nde Rektörlük Yarışı! Bir İsim Daha Adaylığını Açıkladı!

Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Rektörlüğüne Prof. Dr. Hilmi Ataseven ve Prof. Dr. Ahmet Yılmaz'ın ardından bir isim daha adaylığını açıkladı. Bakın kim?

Sivas Cumhuriyet Üniversitesi'nde Rektörlük Yarışı! Bir İsim Daha Adaylığını Açıkladı!
18-05-2024 13:25
SİVAS

Sevda ÇİFTÇİ

Sivas Cumhuriyet Üniversitesi’nde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Temmuz ayında atanması beklenen yeni rektör için adaylar ortaya çıkmaya başladı. 

Alim Yıldız’ın görev yaptığı iki dönem boyunca birçok alanda geri giden Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Rektörlüğü için adaylığını açıklayan ilk isim Prof. Dr. Hilmi Ataseven olmuştu. Ataseven'in ardından   Prof. Dr. Ahmet Yılmaz'da adaylığını açıklamıştı. 

Son olarak Prof. Dr. Ahmet Alim Sivas’a ve Cumhuriyet Üniversitesi’ne hizmet etmek için rektör adayı olduğunu açıkladı. 

Katıldığı programda adaylığını açıklayan Ahmet Alim, "Alim hocamın öncülüğünde Cumhuriyet Üniversitesi olarak birçok şeye öncülük ettik. İl merkezindeki insanları buraya davet ettik. Ortak projeler yaptık. Çarşı esnafı ve üniversite arasındaki buzları erittik" dedi.

Üniversitenin bilim merkezi olduğunu dile getiren Prof. Dr.  Alim, "Bu bir bayrak yarışıydı. Rektör hocam 8 yıldır bu bayrak yarışını güzel bir şekilde sürdürdü. Üniversiteyi epeyce bir ileriye taşıdı. Biz de o bayrağı tekrar devralarak daha ileri bir seviyeye ulaştırmak istiyoruz. Ben herkesin rektörü olup Sivas'a hizmet etmek istiyorum." ifadelerini kullandı. 

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
Erdoğan B. 4 hafta önce
Biyoloji mezunu imam hatip mezunu bilimi ilke edinmeyen insanları bu üniversiteye rektör yapmayın gerçekten cumhuriyetin bize emaneti olan bu üniversite eriyor her gün geriye gidiyor Ahmet Alim kesinlikle hak eden bir isim değil
Sakallı Bedduacı 4 hafta önce
8 yıl boyunca öyle mübarek işler yaptık ki buna benim sakalım şahit. Bizim mübarek yönetimimize kötü laf söylemeyin yoksa çok fena beddua ederim bilesiniz. Rüyasında benimle namaz kıldığınızı görmeniz benim sevgime mazhar olmanız için yeterlidir.
alin 4 hafta önce
Rektör hocam üniversiteyi mahfetti demiyorda.yükseklere taşımış.hadi oradan.tel tek dökülen bir üniversite var karşımizda.
Elbaali 4 hafta önce
Anlaşıldı. Yeni dönemde de gariplere eziyet ve zulüm devam edecek. Ak parti sivasta böyle yaparak bir daha seçim kazanmayı bırak kimseden oy dahi alamaz.
TÜRKİYE GÜNDEMİ
BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ÇOK OKUNAN HABERLER