Politika

Sivas'ı Sağlık Alanında Cazibe Merkezi Yapacağız

AK Parti Sivas Milletvekili Hakan Aksu,  “Sağlık alanında Sultan Şehrimiz Sivas ve ilçelerine son 21 yılda toplam 2 milyar 378 milyon TL yatırım yapıldı. Şehrimizdeki sağlık hizmetlerini çağın gereklerine uygun olarak güçlendirmeye devam ediyoruz” dedi.

29-02-2024 11:23
SİVAS

Arife Defne DOĞAN

AK Parti Sivas Milletvekili Hakan Aksu,  Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Genel Kurulunda gündem dışı söz alarak Sivas’a sağlık alanında yapılan yatırımlar hakkında bilgi verdi.

Aksu, “Demokrasi tarihimize kara bir leke olarak kazınan, değerlerimize pranga vurmak isteyenlerin utanç vesikası 28 Şubatın 27'nci yılında bir kez daha darbeyi ve darbeci zihniyeti lanetliyorum. Sağlık alanında Sultan Şehrimiz Sivas ve ilçelerine son 21 yılda toplam 2 milyar 378 milyon TL yatırım yapıldı. Şehrimizdeki sağlık hizmetlerini çağın gereklerine uygun olarak güçlendirmeye devam ediyoruz. Bu kapsamda, sultan şehrimiz Sivas'ta ambulans helikopter hizmete başlamıştır. Artık acil durumlarda hemşehrilerimiz ambulans helikopterle hızlı ve güvenli bir şekilde tıbbi yardıma ulaşabilecektir. Ayrıca, 20 hastanemizin tıbbi cihaz kapasitelerini de modern cihazlarla yenileyerek artırdık, bu sayede sağlık hizmetlerinin kalitesini de önemli ölçüde yükseltmiş olduk. Sivas'ı sağlık alanında bir cazibemerkezi hâline getirmek için çalışmalarımız aralıksız devam edecek” dedi.

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
TÜRKİYE GÜNDEMİ
BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ÇOK OKUNAN HABERLER