Sağlık

Sivas KANAM’dan Önemli Çalışma

Sivas Cumhuriyet Üniversitesi akademisyenleri ve KANAM ekibi tarafından hazırlanan "Kanser Tedavileri Yan Etki Yöntemi" kitabı yayımlandı.

Sivas KANAM’dan Önemli Çalışma
06-02-2024 10:32
SİVAS

Sevda ÇİFTÇİ 

4 Şubat Dünya Kanser Gününe ithafen Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Kanser Çalışmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi ( KANAM) tarafından planlanan "Kanser Tedavileri Yan Etki Yöntemi" adlı kitabın yazımında katkıda bulunan akademik personel ve KANAM ekibi, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hilmi Ataseven'e ziyarette bulunarak kitabı takdim etti.

Üniversiteden yapılan açıklamada, Rektör Prof. Dr. Alim Yıldız’ın Yayın Yönetmenliğini üstlendiği, editörlüğünü Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hilmi Ataseven ve Prof. Dr. Zekiye Hasbek’in yaptığı kitabın yayınlanmasında katkıda bulunan tüm öğretim üyelerine teşekkür edildi.

Açıklamada, “Kanser, günümüzde ne yazık ki hâlâ insan hayatını tehdit eden, gittikçe yaygınlığı artan, hem hasta hem hasta yakınlarının yaşamında etkileri olan, mortalite ve morbidite bakımından tüm dünyadaki önemli hastalıkların başında gelmektedir. Kanser tedavileri çoğu zaman yan etkilerinin fazlaca olduğu, hekimler için hem kanser tedavi ederken hem de bu yan etkilerle de baş etmeyi gerektiren uzun bir süreci kapsar. Hazırlanan bu kitabın hedef kitlesi, Tıp Eğitimi alan öğrenciler, Tıpta Uzmanlık Eğitimi alan asistan doktorlar, Aile Sağlığı Merkezlerinde çalışan pratisyen hekimler, Acil Hekimleri ve onkolojik hasta ile ilgili diğer tüm branş hekimleri olup, kanser hastasına yaklaşımda önemli katkıları olacağını düşünmekteyiz” denildi.

 

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
TÜRKİYE GÜNDEMİ
BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ÇOK OKUNAN HABERLER