Gündem

Sivas Özel Halk Otobüsleri Kooperatifi Başkanından Otobüs Şoförlerine Uyarı: Gerekeni Yapacağız!

Toplu taşıma hizmetlerinden ücretsiz olarak yararlanan sarı basın kartı sahibi gazeteciler, Sivas’ta halk otobüsü şoförleri tarafından çeşitli hakaretlere ve zorbalıklara maruz kalıyor. Gazetemize açıklamalarda bulunan Sivas Özel Halk Otobüsleri Kooperatifi Başkanı Ahmet Er, “Otobüs şoförlerine konuya dair gerekli bilgilendirme yapıldı. Benzer sıkıntıların tekrarlanmaması için gerekeni yapacağız” dedi.

Sivas Özel Halk Otobüsleri Kooperatifi Başkanından Otobüs Şoförlerine Uyarı: Gerekeni Yapacağız!
06-05-2024 13:44
SİVAS

Ayşe KUŞKAYA

Sivas’ta toplu taşıma hizmetlerinden ücretsiz olarak yararlanma hakkı olan sarı basın kartı sahibi olan basın mensupları uzun zamandır otobüs şoförleri tarafından çeşitli hakaretlere ve zorbalıklara maruz kalıyor.

Basın mensuplarının, toplu taşıma hizmetlerinden ücretsiz olarak yararlanması noktasında otobüs şoförlerine gereken bilgilendirmelerin yapılmasına rağmen şoförlerin, yasal hakkını kullanan basın mensuplarına göstermiş oldukları tepkiler, bilinçli yapılan yıldırma politikası olabileceği konusunda akıllarda şüphe bırakmaya başladı.

Sivas İradre olarak bizlerde hem basın mensubu olan meslektaşlarımızın sorunlarını dile getirmek için hem de basın mensupları ile halk otobüsü şoförlerinin tatsız bir şekilde karşı karşıya gelmesinin son bulması için yetkililerle gerekli iletişimi sağladık ve yaşanan tatsızlıkların biran önce çözülmesi noktasında yetkililerden ricada bulunduk.

Sivas Özel Halk Otobüsleri Kooperatifi Başkanı Ahmet Er gazetemize yaptığı açıklamada; sarı basın kartına sahip olan basın mensuplarının toplu taşıma hizmetlerinden ücretsiz olarak yararlanma hakkına sahip olduklarını söyledi. Başkan Er, “Sivas’ta halk otobüsü şoförlerine konuya dair gerekli bilgilendirme yapıldı ancak şoför değişiklikleri sebebiyle yeni göreve başlayan şoförlerin konudan haberdar olmaması üzerinde bu tepkileri vermiş olabilirler. Benzer sıkıntıların tekrarlanmaması için gerekeni yapacağız” ifadelerini kullandı.

 

 

 

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
Yaşar Rende 2 ay önce
Sadece gazeteciler degilki Engelliler e de aynı şeyi uyguluyorlar.
BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ÇOK OKUNAN HABERLER