Teknoloji

Sivas'ta Bilimsel Çalışmalar Ele Alınacak

Sivas Cumhuriyet Üniversitesi’nde (SCÜ) düzenlenen ASYU 2023- Akıllı Sistemlerde Yenilikler ve Uygulamaları Konferansı başladı.

Sivas'ta Bilimsel Çalışmalar Ele Alınacak
12-10-2023 09:00
SİVAS

Ömer ÜN

Sivas Cumhuriyet Üniversitesi (SCÜ) ve Yıldız Teknik Üniversitesi iş birliğinde düzenlenen ASYU 2023- Akıllı Sistemlerde Yenilikler ve Uygulamaları Konferansı başladı.

SCÜ ev sahipliğinde gerçekleştirilen konferansa SCÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hilmi Ataseven, İl Kültür ve Turizm Müdürü Aziz Erdoğan, MÜSİAD Sivas Şube Başkanı Uğur Görgen, dekanlar, akademisyenler ve öğrenciler katıldı.

4 Eylül Kültür Merkezinde gerçekleştirilen konferansın açılış konuşmasını yapan SCÜ İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Yönetim Bilişim Sistemleri Bölümü Bilişim Teknolojileri Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Oğuz Kaynar, “Amacımız yapay zekâ ve akıllı sistemler konusunda çalışan birçok farklı disiplinden, akademisyen, araştırmacı, öğrenci, kişi ve kuruluşu bir araya getirmeyi hedeflemektir. Günlük hayatımızın neredeyse her alanına giren yapay zekâ alanındaki yeni gelişmelerin, fırsatlar ve tehditlerin ele alınacağı konferansın bilgi paylaşımı, iş birliği ve yenilikçi fikirlerin geliştirilmesi gibi süreçlerin oluşumuna fırsat yaratarak ülkemizdeki yapay zekâ çalışmalarına katkı sunması beklenmektedir. Bu önemli konferans hem Üniversitemizin çeşitli birimlerinde halen yürütülmekte olan bu alandaki çalışmalara katkılar sunacak hem de akıllı sistemler ve yapay zekâ konularında çalışma yapmak isteyen öğrencilerimizi teşvik edecektir. Konferansa katılım sağlayan herkese çok teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.

3 gün sürmesi planlanan konferansta yapay zekâ, derin öğrenme, robotik ve otomasyon, akıllı üretim sistemleri,  akıllı şehirler, akıllı enerji sistemleri, otonom araçlar, akıllı lojistik, akıllı optimizasyon algoritmaları, artırılmış/sanal gerçeklik uygulamaları ve tıp bilişimi konularında bilimsel çalışmalar sunulacak.

Sivas İrade- Sivas Gündem- Sivas Haberleri- Sivas son dakika

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
TÜRKİYE GÜNDEMİ
BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ÇOK OKUNAN HABERLER