Gündem

Sivas'ta Bir Türlü Yapılamayan Öğretmenevi İçin Abdullah Güler'in Devreye Girmesi Bekleniyor

Sivas'ta 6 yıldır yapımı bitmeyen öğretmenevi için AK Parti Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Grup Başkanı ve Sivas Milletvekili Abdullah Güler’in devreye girmesi isteniyor.

Sivas'ta Bir Türlü Yapılamayan Öğretmenevi İçin Abdullah Güler'in Devreye Girmesi Bekleniyor
31-10-2023 08:00
SİVAS

Hayrullah AĞKAŞ

 Sivas’ta Yüceyurt bölgesine kazandırılan ve 6 yıldır bir türlü bitirilemeyen 210 yataklı öğretmenevi inşaatı ile ilgili olarak AK Parti Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Grup Başkanı ve Sivas Milletvekili Abdullah Güler’in devreye girmesi isteniyor.

YÜZDE 60 FİZİKİ GERÇEKLEŞME SAĞLANDI

Sivas’ta Yüceyurt Mahallesinde 2018 yılında yapımına başlanan ve 2 yılda bitirilmesi gerekirken üzerinden 6 yıl geçmesine  rağmen halen tamamlanamayan  öğretmenevi binası inşaatı gündemdeki yerini koruyor.  Fiziki gerçekleşmenin yüzde 60’a ulaştığı binanın bir an önce bitirilmesi gerektiğini geçtiğimiz günlerde gazetemizde gündeme taşımıştık. Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Sivas Milletvekili Ulaş Karasu ise haberimizin ardından konuyu Meclis’e taşıyarak projenin Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin’in yanıtlaması talebiyle soru önergesi vermişti.

YENER, İNŞAAT ALANINDA İNCELEMELERDE BULUNDU

Sivas İl Milli Eğitim Müdürü Necati Yener de haberimizin ardından 6 katlı ve 210 yataklı Sivas öğretmenevi inşaatında incelemede bulundu.  Sivas’ta öğretmenevi binası sorununu çözecek en etkili kişinin Recep Tayyip Erdoğan’ın Sivas’ta en fazla güvendiği  isim olan AK Parti Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Grup Başkanı ve Sivas Milletvekili Av. Abdullah Güler olduğu düşünülüyor. Güler’in konuya el atmasını isteyen Sivaslılar, Sivas’ta yatırımlara ve hizmetlere yön veren isim olarak bilinen Güler’in doğru bilgilendirilmesini talep ediyor. 

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
Tuncay 8 ay önce
6 Yıldır Bitirelimiyen Öğretmen Evinin Haberini Yaparken 10 Yıldır Açılmayan Çelebi ve Erva Caddelerinin Haberi Sizler için haber değeri niteliği taşımıyor Herhalde ????????
TÜRKİYE GÜNDEMİ
BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ÇOK OKUNAN HABERLER