Gündem

Sivas'ta Denetimler Arttı!

Vatandaşların sağlıklı ve kaliteli gıda tüketmesi amacıyla Sivas İl Tarım ve Orman Müdürlüğü Gıda ve Yem Şube Müdürlüğünde görevli gıda kontrol görevlileri tarafından Sivas’ta tüm gıda üretim ve satış noktaları denetleniyor.

Sivas'ta Denetimler Arttı!
13-06-2024 11:22
SİVAS

Sevda ÇİFTÇİ 

Yaklaşan Kurban Bayramı öncesinde vatandaşların güvenilir gıdaya ulaşması için 7/24 esaslı denetim faaliyetlerini sürdüren İl Tarım ve Orman Müdürlüğü personeli, et ve et ürünleri üreten ve satan işletmeler ile unlu mamuller, ekmek, tatlı, şeker ve şekerli mamuller üretim ve satış yerlerine yönelik resmi kontrollerini artırdı.

Kurban Bayramı'nın yaklaşması ile birlikte, kurban etlerinin parçalanması, muhafazası ve kıyma hazırlama işleminde artacak yoğunluk nedeniyle hijyen koşullarının sağlanması ve sürdürülmesinde gelişebilecek olumsuzlukların kontrol altına alınması için çalışmalar yoğunlaştırıldı.

Tarım ve Orman İl Müdürlüğünden yapılan açıklamada, “Yürütülen kontrol ve denetimlerin yanı sıra tüketicilerin gıda ile ilgili herhangi bir olumsuzlukla karşılaşmaları halinde, 174 Alo Gıda Hattı’nı kullanmaları önem arz etmektedir.  Her türlü ihbar ve şikayetin titizlikle değerlendirilerek tüketicilerimizin güvenilir gıdaya ulaşmasına ve gıda denetimlerinin etkinliğinin artmasına katkı sağlayacaktır. Bayram süresince nöbetçi zehirlenme ekibimiz 24 saat hizmette olup vatandaşlarımızın şikâyetleri değerlendirilecek, güvenilir gıda kapsamında yürüttüğümüz denetimlere devam edilecektir. Bu vesile ile Sivas halkının sağlık ve mutluluk içerisinde bir Kurban Bayramı geçirmelerini diliyoruz” denildi.

 

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ÇOK OKUNAN HABERLER