Ekonomi

Sivas'ta Ekmek 2 Liraya İndi!

Ekmek fiyatlarına gelen zamlara tepki Sivas'tan geldi. Sivas’ta bir firma ekmek fiyatlarını 2 liraya indirdi.

Sivas'ta Ekmek 2 Liraya İndi!
19-04-2024 11:56
SİVAS

Ayşe KUŞKAYA

Sivas’ta ekmek ve unlu mamul üretimi yapan bir firma artan maaliyetlere tepki çekmek ve vatandaşlara  daha iyi hizmet vermek için  200 gram ekmeği 2 liradan satma kararı aldı.

Firmanın halkla ilişkiler müdürü Murat Eken yaptığı açıklamada,  “Sivas’ta kaliteli ve sağlıklı bir ortamda halkımıza ekmek yedirmek için yola çıkmış bulunmaktayız. Ama gördüğümüz kadarıyla somun ekmeği imalatı yapan fırınlar hijyenden kaliteden uzak bir şekilde ucuz ekmek satmaya çalışmaktadır. Bundan önceki dönemlerde birçok defa gerekli şikâyetlerde bulunduk. Ama bu şikâyetler doğrultusunda hiçbir ilerleme kaydedilmediğini görmekteyiz. Temennimiz odur ki şu anki mevcut yönetim kısa süre içinde şikâyetlerimizi dikkate alınacağını ümit ediyoruz. Tüm ilgili makamlara sizler aracılığıyla sesleniyorum. Ucuz ekmek sattığını iddia eden fırınlar kaliteden hijyenden uzak bir şekilde halkımızın sağlığı ile oynadığını görüyoruz. İlgili kurumlarımız gıda üretimi yapan işletmeleri acilen denetleyip gerekli yaptırımları yapmalarını temenni ederiz. Biz burada Sivas esnafımızı şikâyet etme durumunda değiliz yalnız herkesin kalitede hijyende yarışarak Sivas halkına hizmet etmeleri için tepki olarak fırınlarımızda üretilen 200gr ekmeği kendi şubelerimiz de 2 TL’ye satma kararı aldık. Tüm somun fırınları denetlenip düzelene kadar bu tepkimiz devam edecektir” dedi.

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
Turan Karataş 1 ay önce
Sizi tebrik ediyorum.
Böyle iyi insanlar kalmış demek dünyada.
Umarım tavrınız herkese örnek olur.
Ahmet 1 ay önce
Bana göre Sivas vatandaşı büyük düşünmelidir sadece bir lokma ekmeği hesap etmelidir bakiniz Sivas kan kayın ediyor Kayseri ve Konya aldi basini gidiyor Sivas hala bir lokma ekmeğin hesabını yapıyor
Ossi 1 ay önce
Harikasın kardeşim. Helal olsun. Allah razı olsun. Rabbimde seni sıkıntılarından kurtarsın.
Yeter 1 ay önce
Bence güzel fikir
TÜRKİYE GÜNDEMİ
BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ÇOK OKUNAN HABERLER