Ekonomi

Sivas'ta Ev Almak İsteyenlere TOKİ'den Müjde!

Sivas'ta ev almak isteyenlere TOKİ'den müjde. TOKİ Sivas'ta açık artırma yöntemiyle konut alımlarında yüzde 25 peşinat ve 72 ay vade, iş yerleri için ise yüzde 15 peşinat ve 60 ay vade imkanı sunulacak.

Sivas'ta Ev Almak İsteyenlere TOKİ'den Müjde!
19-05-2024 10:11
SİVAS

TOKİ’de 2024 yılı için başvuru dönemi başladı. Tam tamına 36 ilde konut ve iş yeri satışa çıkarılacağı duyuruldu. 

TOKİ, 2024 başvuru sürecinde 36 ilde konut ve iş yeri satışı yapacak, bu süreçte kolay finansman imkanları sunacak. Konut ve iş yerlerinin alanı, fiyatı ve konumu Emlak Müzayede sitesinde paylaşılacak ve vatandaşlar buradan başvurularını yapabilir. Başvurular için son tarih ise 30 Mayıs Perşembe olarak belirlendi.

TOKİ, 36 ilde bulunan 16 konut ve 183 iş yerini 31 Mayıs'ta açık artırma yöntemiyle satışa çıkaracak. Konut alımlarında yüzde 25 peşinat ve 72 ay vade, iş yerleri için ise yüzde 15 peşinat ve 60 ay vade imkanı sunulacak.

Tekirdağ, Kırklareli, Balıkesir, Ankara, Yalova, Çankırı, Eskişehir, Kayseri, Konya, Nevşehir, Afyonkarahisar, Erzurum, Gaziantep, Isparta, Diyarbakır, Sinop, Sivas, Kütahya, Osmaniye, Burdur, Adana, Elazığ, Kastamonu, Trabzon, Giresun, Uşak, Kars, Kırşehir ve Şanlıurfa'da satışa sunulan iş yerleri için yüzde 15 peşinat ve 60 ay vade ile alınabileceği açıklandı.

Konut ve iş yerleri için 31 Mayıs Cuma günü yapılacak açık artırmalar, Ankara The Green Park Hotel ile TOKİ İstanbul Hizmet Binası'nda gerçekleştirileceği belirtildi. Ayrıca, Emlak Müzayede internet adresinden de teklif verilebilecektir. İnternet katılımı için kayıtlar, 30 Mayıs 2024 günü saat 14.00'a kadar alınacağı duyuruldu.

/Haber Merkezi/ 

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
şeref şahin 1 ay önce
e devletten gözükmüyor ne yapmak lazım
Mikail Ülger ner 1 ay önce
Nere müraciət etməm gerek
Gülseren Akıncı 1 ay önce
Merhaba toki başvurusunu nerden ne şekilde yapabilirim bu konuda yardımcı olursanız sevinirim kiracıyım oturmakta olduğum kümes gibi yerde 10 ay oldu ikamet ediyorum ve evsahibim tadilat yapıp oğlunu oturtacağını söylüyor evi boşaltmam içinde sıkıştırıyor Sivasın Gürün ilçesinde ikamet ediyorum lütfen bana yardım edin bu konuda
TÜRKİYE GÜNDEMİ
BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ÇOK OKUNAN HABERLER