Gündem

Sivas'ta İşsizliğe Neşter Vurulacak!

Sivas'ın en önemli Cazibe Merkezlerinden birisi olacak olan Demirağ OSB'de öngörülen istihdam sayısı 23 bin 350'ye ulaştı.

Sivas'ta İşsizliğe Neşter Vurulacak!
26-09-2023 14:43
SİVAS

Hayrullah AĞKAŞ 

Demirağ Organize Sanayi Bölgesi yönetim kurulu toplantısı Vali Yılmaz Şimşek başkanlığında yapıldı. 8 yeni firmaya daha tahsis  gerçekleştirilen Demirağ’da doluluk oranı yüzde 83’e,  öngörülen istihdam sayısı ise 23 bin 350’ye ulaştı.

8 FİRMAYA DAHA YER TAHSİSİ

Cumhurbaşkanlığı kararı ile 28 Aralık 2021 tarihinde Cazibe Merkezleri Programı kapsamına alınan Demirağ Organize Sanayi Bölgesi’ne yatırımcıların ilgisi artarak devam ediyor.  Sivas’ta 40 bin kişiye istihdam  sağlaması beklenen Demirağ Organize Sanayi Bölgesi’nde yönetim yeni tahsis taleplerini görüşmek üzere toplandı. Toplantıda 8 yeni firmaya daha yer tahsisi gerçekleştirildi.

İSTİHDAMA KATKI SAĞLAYACAK

Son tahsisle birlikle Demirağ Organize’de doluluk oranı yüzde 83’e ulaştı.  Şu ana kadar 114 firmaya yer tahsisi yapılan Demirağ’da  öngörülen istihdam sayısı 23 bin 350, yapılan tahsislerin yatırım tutarı ise 19 milyar  liraya ulaştı. Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, toplantının ardından yaptığı açıklamada  “Şehrimiz yatırım üssü olmaya devam ediyor. Demirağ OSB'de 114 firma, 23 bin 350  istihdam ve 19 milyar TL yatırım tutarı ile doluluk oranı yüzde 83'e ulaşmış oldu. Üretim ve istihdama büyük katkı sağlayacak Demirağ, şehrimiz ve ülkemizin ekonomide tüten bacası olacak” dedi. 

Sivas İrade- Sivas gündem- Sivas Haberleri- Sivas son dakika

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
TÜRKİYE GÜNDEMİ
BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ÇOK OKUNAN HABERLER