Gündem

Sivas'ta İyi Baba Olmak İsteyen Bu Seminerde

Aileyi korumak, toplumda aile olma bilincini arttırmak, ailede hak ve sorumluluklar açısından baba olmanın önemine dikkat çekmek amacıyla Sivas İl Müftülüğünce personele yönelik 4 hafta sürecek olan "Baba Okulu” seminerleri başladı.

Sivas'ta İyi Baba Olmak İsteyen Bu Seminerde
01-12-2023 10:22
SİVAS

Mehmet Fatih AKGÜL

Sivas İl Müftülüğü, baba olmanın önemine dikkat çekmek amacıyla "Baba Okulu” seminerleri başlattı.

Sivas İl Müftülüğünce aileyi korumak, toplumda aile olma bilincini arttırmak, ailede hak ve sorumluluklar açısından baba olmanın önemine dikkat çekmek amacıyla personele yönelik 4 hafta sürecek "Baba Okulu” seminerleri başladı.

İl Müftülüğü Toplantı Salonunda gerçekleşen seminerin ilk gününde “Çocuğun Gelişiminde Babanın Rolü” başlığı altında sunum yapan İl Müftüsü Ahmet Celalettin Altunkaya; “Çocuklar için baba en az anne kadar önemli, dünya yaşantısındaki duruşu ve davranışlarıyla örnek bir model olan ebeveyndir. Hem kız çocukları için hem de erkek çocukların örnek alacağı müthiş bir model oluşturmaktadır. Çocuklar dünyaya geldikten sonra varlıklarını ve gelişimlerini devam ettirebilmek için uzun bir süre sosyal, dini ve manevi yönden aile desteğine ihtiyaç duyarlar. Pek çok temel ihtiyacın karşılandığı aile ortamı ve bu ortamdaki uyaranlar, çocuğun gelecekteki kişiliğinin şekillenmesi açısından oldukça önemlidir” dedi.

Seminerde İl Müftü Yardımcısı Muttalip Karataş da "Kur'an'da Baba Örnekleri" başlıklı sunum yaptı.

İl Müftülüğünce personele yönelik düzenlenecek seminerlerde  “Çocuğun Gelişiminde Babanın Rolü”, “Ailede Merhametin Mimarı Olarak Baba”, “İslam’da Babanın Hak ve Sorumlulukları”, “Mahremiyet Eğitiminde Babanın Rolü”, “Baba - Çocuk İletişimi”, “Baba - Genç İletişimi” gibi konu başlıkları ele alınacak.

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
TÜRKİYE GÜNDEMİ
BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ÇOK OKUNAN HABERLER