Gündem

Sivas’ta Jandarmanın Kuruluş Yıl Dönümü Etkinliklerle Kutlandı

Sivas’ta jandarma teşkilatının kuruluşunun 185’nci yıl dönümü düzenlenen törenle kutlandı. Komandoların hünerlerini sergilediği törende narkotik arama köpekleri ‘Resim’ ve ‘Tango’nun gösterileri alkış aldı.

14-06-2024 16:18
SİVAS

Hayrullah AĞKAŞ 

Türk Jandarma Teşkilatı’nın kuruluş yıl dönümü dolayısıyla Sivas’ta kutlama programı düzenlendi. İl Jandarma Komutanlığı bahçesinde düzenlenen programa Sivas Valisi Yılmaz Şimşek, AK Parti Sivas milletvekilleri Hakan Aksu, Rukiye Toy, İl Jandarma Komutanı Albay Muhammet Sevinç ve jandarma personellerinin yakınları katıldı. Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından başlayan programda Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Arif Çetin’in mesajı okundu.

Daha sonra konuşan Vali Yılmaz Şimşek, jandarma teşkilatının 185’nci yıl dönümünü kutlayarak, “Şüphesiz ki 1839 yılından bu yana devletimizin temel yapı taşlarından birisi olarak görev yapan ve bu zaman dilimine sayısız başarı ve kahramanlık sığdırmış jandarma teşkilatımız yüce milletimizin engin sevgi ve güvenine de mazhar olmuştur. Yurt savunması ve asayişin sağlanmasındaki başarıları milletimizin huzur içerisinde yaşamasını ve geleceğine de güvenle bakmasını sağlamıştır. Gücünü alan, cumhuriyetin değerlerine yürekten bağlı, hukukun üstünlüğü ve insan haklarına saygılı bir anlayışla sorumluluklarını en mükemmel şekilde yerine getiren jandarma teşkilatımızın üstün vaziyette bilinci ve hizmet anlayışıyla görev yapması hepimizin huzur ve güven kaynağı olmuştur.” dedi.

İl Jandarma Komutanı Albay Muhammet Sevinç ise, “Başarılar dolu 185 yıllık köklü bir tarihe sahip jandarma genel komutanlığı kuruluşundan bugüne kadar yüce milletimizin engin sevgi ve güveni mazhar olmuş, Türkiye Cumhuriyet’inin bölünmez bütünlüğü milletimizin huzur ve güvenliğiyle ile kamu düzenini sağlaması yönündeki hizmetleriyle ulusumuzun her zaman takdirini kazanmıştır. Jandarma Genel Komutanlığı personeli olarak milletimizin bizlere olan teveccühü  bilincinde hareket ederek var olan bu güven ve sevgi bağını korumak, perçinlemek ve daha da güçlendirmek azim ve kararlılığındayız. “ dedi.

Konuşmaların ardından İl Jandarma Komutanlığı bünyesinde görev yapan komandolar gösteri yaptı.

Narkotik köpekler ‘Resim’ ve ‘Tango’nun eğiticileriyle birlikte düzenlediği gösterilerde il protokolü ve katılımcılardan alkış aldı.

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ÇOK OKUNAN HABERLER