Gündem

Sivas'ta Kendini Bilmezler Erdoğan'ı Mesken Tuttu! Vatandaş Emniyeti Göreve Çağırdı!

Sivas Cumhuriyet Üniversitesi ile şehir merkezi arasındaki ulaşımı kolaylaştırmak üzere 2022 yılında hizmete açılan Recep Tayyip Erdoğan Bulvarı, kendini bilmez kişilerin mekanı oldu.

14-06-2024 15:44
SİVAS

Hayrullah AĞKAŞ 

 Bulvarda akşam saatlerinde kendilerine ayrılan kısımda spor yapmak isteyen vatandaşlar, yürüyüş yolunu araçlarıyla kapatan kişiler dolayısıyla mağdur oluyor. Yola masalar kurarak yemek yiyen bu insanlar nedeniyle aileleriyle birlikte yürüyüş yapmaktan korkan vatandaşlar, bulvarda denetimlerin artırılmasını talep ediyor.

MASA KOYUP YEMEK YİYORLAR!

Sivas Cumhuriyet Üniversitesi’ne ulaşımı daha kısa, kolay ve konforlu hale getirmek üzere Hilmi Bilgin’in Belediye  Başkanlığı döneminde Sivas’a kazandırılan Recep Tayyip Erdoğan Bulvarı kendini bilmez kişilerin cirit attığı bir mekan haline geldi. Bulvarda ailesi, eş veya dostlarıyla birlikte akşam saatlerinde kendilerine ayrılan yürüyüş yolunda spor yapan Sivaslılar araçlarıyla bu alanı işgal eden ve masa koyarak yemek yiyen insanlardan muzdarip.

TRAFİĞİ TEHLİKEYE ATIYORLAR

2022’nin Aralık ayında trafiğe açılan 3 bin 800 metre uzunluğunda, 70 metre genişliğindeki 6 şeritli bulvarda bulunan bisiklet ve yürüyüş yollarını rahatlıkla kullanamadıklarını belirten Sivaslılar, İl Emniyet Müdürlüğü yetkililerine seslendi. Bulvarda yürüyüş yaparken korktuklarını belirten vatandaşlar, bu alanda denetimlerin artırılmasını ve bu kişilere izin verilmemesini talep etti. Bulvarda bazı araç sürücülerinin yarış ve drift yaparak trafiği de tehlikeye soktuğunu dile getiren vatandaşlar, acil önlem alınmasını istedi. 

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ÇOK OKUNAN HABERLER