Gündem

Sivas'ta Kütüphaneler Haftası Kutlandı

60. Kütüphaneler Haftası Sivas Cumhuriyet Üniversitesi’nde düzenlenen programda kutlandı.

Sivas'ta Kütüphaneler Haftası Kutlandı
27-03-2024 10:08
SİVAS

Sevda ÇİFTÇİ 

Vali Yılmaz Şimşek, Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı tarafından  60. Kütüphaneler Haftası dolayısıyla düzenlenen programa katıldı.

Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Prof. Dr. Fuat Sezgin Merkezi Kütüphanesi'nde gerçekleştirilen programa Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Alim Yıldız, akademisyenler ve çok sayıda öğrenci de katıldı.

Açılış konuşmalarının ardından katılımcılara hitap eden Vali Şimşek, "Geleceğimizin teminatı çocuklarımızın ve gençlerimizin daha çok kitapla buluşmalarını sağlamak ve kitap okuma bilincini onlarda oluşturmak bizleri bu yarışta öne çıkaracak unsurların en başında gelmektedir." dedi.

Program, en çok kitap okuyan kütüphane kullanıcılarından öğrenci, akademik ve idari personele teşekkür belgelerinin verilmesi ve serginin gezilmesi ile sona erdi.

60. Kütüphane Haftasının çeşitli etkinliklerle kutlandığı programın ardından Rektör  Yıldız, “Bir Dünya Kitap” konulu söyleşi gerçekleştirerek, öğrencilerden gelen soruları yanıtladı.

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
TÜRKİYE GÜNDEMİ
BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ÇOK OKUNAN HABERLER