Eğitim

Sivas'ta Öğrencilerin Hayallerini Gerçekleştirmeleri için Atölye Açıldı

Lütfi Abay İlkokulu bünyesinde oluşturulan "Hayal Atölyesi"nin açılışı gerçekleştirildi.

Sivas'ta Öğrencilerin Hayallerini Gerçekleştirmeleri için Atölye Açıldı
10-05-2024 10:24
SİVAS

Erdem TAHILLIOĞLU 

Sivas'ta öğrencilerin hayallerini gerçekleştirmeleri için "Hayal Atölyesi" açıldı. Açılış programına Vali Yılmaz Şimşek, Belediye Başkan Vekili Fehmi Taştan ve Millî Eğitim Müdürü Necati Yener katıldı.

Sivaslı iş insanı Haki Tetiker ve ailesinin maddi katkılarıyla "Eğitime Hayat Verenler Projesi" kapsamında oluşturulan atölyenin hayırlı olmasını dileyen Vali Şimşek, Tetiker ailesine teşekkür etti. Öğrencilerle birlikte açılış kurdelesini kesen Vali Şimşek, daha sonra kütüphane ve zekâ oyun alanları ile müzik, drama, resim, ebru gibi sanatsal çalışmaların gerçekleştirileceği Hayal Atölyesinde incelemelerde bulundu. Şimşek, bir süre öğrencilerin katıldığı etkinliklere eşlik etti.

Vali Şimşek, "Bu atölyedeki kütüphane, müzik, drama, resim, ebru, zekâ oyunları vb. çalışmaların gerçekleştirilebileceği alanlardan öğrencilerimizin üst düzeyde istifade edeceğine yürekten inanıyorum. İnşallah okullarımız ile hayırseverlerimiz arasındaki bu bağları daha da çok güçlendireceğiz” açıklamasında bulundu.

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
TÜRKİYE GÜNDEMİ
BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ÇOK OKUNAN HABERLER