Spor

Sivas Takımı Bilgin Döneminde Amatöre Düştü!

TFF 3. Lig takımlarından Sivas Dört Eylül Futbol A.Ş, eski adı Sivas Belediyespor olan kulübün Futbol A Takımı, önceki dönem belediye başkanı Hilmi Bilgin zamanında ligden düşerken, diğer belediye başkanları döneminde ise başarıdan başarıya koşmuştu.

Sivas Takımı Bilgin Döneminde Amatöre Düştü!
19-04-2024 11:29
SİVAS

Hayrullah AĞKAŞ 

Türkiye Futbol Federasyonu 3. Lig 3. Grup takımlarından Sivas Dört Eylül Futbol A.Ş, geçtiğimiz hafta sahasında 2-0 mağlup olduğu Konya maçının ardından Bölgesel Amatör Lig’e düştü.

Sivas spor camiası, Sivas takımının ligden düşmesine derin üzüntü duyarak, sosyal medya üzerinden önceki dönem belediye başkanı Hilmi Bilgin’e tepki yağdırdı.

Taraftarlar da Bilgin’e tepki göstererek, takımın yıllar sonra düşmesi nedeniyle üzüntülerini dile getirdiler.

DİĞER BAŞKANLAR DÖNEMİNDEKİ VERİLERİ

Söz konusu kulüp, dönemin belediye başkanı Doğan Ürgüp Türkiye Futbol Federasyonu 3. Lig’e yükselmişti. Daha sonra Sami Aydın döneminde de TFF 2. Lig’e çıkan Sivas Dört Eylül Futbol A.Ş, eski adı Sivas Belediyespor olan kulüp TFF 2. Lig’de bir çok başarı elde etmiş ve Ziraat Türkiye Kupası’nda da adından sıkça söz ettirmişti. Sivas takımı, Hilmi Bilgin döneminde ise TFF 2. Lig’den TFF 3. Lig’e düşmüştü. Bu sene de takım Bölgesel Amatör Lig’e düşerek camiasını üzdü.

TEK BAŞARISIZLIK BİLGİN ZAMANINDA

Sivas Dört Eylül Futbol A.Ş, eski adı Sivas Belediyespor Kulübü, tarihinde tek başarısız sezonunu Hilmi Bilgin zamanında gerçekleştirdi. Bu sezon başı kulübün onursal başkanı olan Bilgin, Futbol A Takımını iş insanı Mustafa Koçu’ya satmıştı. Koçu’da kendi imkanlarıyla takımı ligde tutmak için çaba sarf etmişti.

TEPKİ YAĞIYOR!

Taraftarlar ise bu duruma halen öfkeli. Sivas Dört Eylül Futbol A.Ş’nin taraftarları sosyal medya üzerinden Bilgin ve ekibine tepki göstererek, “Hilmi Bilgin biraz daha dursaydı Sivasspor’da düşecekti. Çok fazla işin içini bilmiyorum ama belediyenin bu hale gelmesinin sürecinde şu isimler vardı.  Önceki dönem belediye başkan yardımcısı Ahmet Duman. Özellikle Ahmet Duman’ın gelişiyle Sivas Belediyespor tamamen tarihe karıştı. Ahmet Duman döneminde kulübe gerçekten bir şey oldu. Galiba yok oldu. Oyuncular gitti, saha mahvoldu, isim değişti, logo değişti. Yazık yani Sivas takımına çok yazık. Önceki dönem belediye başkanları zamanında takım hep yukarılara oynadı ve Sivas’a mutluluk yaşattı. Ancak Hilmi Bilgin döneminde takım ligden düştü. Çok yazık ettiler şu takıma sahip çıkmayarak. İnşallah şuan ki mevcut başkan Adem Uzun bu duruma el atar” şeklinde yorum yaptılar.

 

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
Ömer 1 ay önce
Başarısızlığın tek sebebi ilgisizliktir.
BAL liginde başarılı bir dönem geçirip tekrar çıkacağına eminim
Orhan 1 ay önce
Aslında küme düşmesi adem uzun döneminde kesinleşti :)
Şaka maka takım düştüyse de yeniden çıkar elbet; bu imkan var belediyede. bizim özeleştiri yapmamız lazım. Bu takıma ihtiyaç varmiydi? Kaçınız maçını izlemeye gitti vs.
Yavuz 1 ay önce
Sivası bilmeyen bu coğrafyanın havasını solumamış ankarada oturan bir adamı başkan seçersen olacağı bu
TÜRKİYE GÜNDEMİ
BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ÇOK OKUNAN HABERLER