Yaşam

Sivas Valisi Şimşek, Görme Engelli Kardeşlerin Evine Konuk Oldu, Onlar Bağlama Çaldı Vali Dinledi

Sivas Valisi Dr. Yılmaz Şimşek, Sivas’ta yaşayan görme engelli kardeşleri ziyaret etti.

25-03-2024 09:48
SİVAS

İlknur ÖZDEMİR

Sivas Valisi Dr. Yılmaz Şimşek, Sivas’ta yaşayan görme engelli kardeşlere ziyarette bulundu. Görme engelli olmalarına rağmen anne, baba ve ablasının gayreti ve destekleriyle eğitimlerini alan, müzikte de kendilerini geliştiren kardeşleri ve ailesini tebrik eden Vali Şimşek, kardeşlerin söylediği türküleri dinledi.

Tüm engellere rağmen bu kardeşlerin yüzlerinin gülüşünden mutluluk duyduğunu belirten Vali Şimşek, “Tüm engellere rağmen burada herkesin yüzü gülüyor, herkes mutlu. Ondan dolayı ben de çok mutluyum. Annelerini tebrik ederim, anneleri ellerinden tutmasaydı, çocukları bu seviyeye gelemezdi. Kendilerini kurtarmışlar. Maşallah biri öğretmen olmuş biri de atanmak üzere” dedi.

Hayata tutunma nedenleri arasında ailesinin başta geldiğini belirten Edanur Işık, “Ben bu zamanlara kadar yılmadan yorulmadan geldiysem bu ailemin bana olan inancı ve desteği sayesinde olmuştur. Bir gün olsun isyan etmedim çünkü ben pes edersem aslında ben değil ailem yenik düşmüş olacaktı. Babam müzik öğretmeni olmamı çok isterdi. Öğretmen oldum olmasına ama babam bu günleri göremedi vefat etti. Bütün başarımın arkasında ailemin gölgesi vardır. Görebilmem için bir çift göze gerek yok bilirim ki insan görmek isterse gönül gözü en net görendir” şeklinde konuştu.

Doğuştan görme engeli olan Edanur Işık, tüm olumsuzluklara göğüs gererek önce liseyi ardından üniversitede müzik öğretmenliği bölümünü bitirdi. Şimdi ise Halk Eğitim Merkezinde öğrencilerine bu zorlu mücadelesinde edindiği hayat tecrübelerini ve insanın isterse neler başarabileceğini aktarıyor.

Sivas Valisi Şimşek’in yapmış olduğu ziyaretten duymuş olduğu memnuniyeti dile getiren Işık, “Sayın Valimiz ailemi ve beni ziyarete geldi. Hepimiz çok mutlu olduk. Bu güzel ve anlamlı ziyareti İçin Sayın Valimiz Dr. Yılmaz Şimşek’e çok teşekkür ediyorum” dedi.

Vali Şimşek’e kapılarını açan, görme engelli kardeşlerin annesi Fatma Işık, “Ramazan ayında bizleri de unutmadılar. Bizimde kapımızı çaldılar ve bu ziyaretleri bizi onurlandırdı. Çocuklarım, valimizi en güzel kıyafetlerini giyerek karşıladılar ve çok heyecanlandılar. Bizim kapılarımız herkese açıktır” ifadelerini kullandı. 

Ziyareti ile Işık ailesine konuk olan Vali Yılmaz Şimşek, engelli kardeşlerin birbirinden güzel şarkılarını dinleyerek ziyaretini sonlandırdı.

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
TÜRKİYE GÜNDEMİ
BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ÇOK OKUNAN HABERLER