Gündem

Sivaslı İş İnsanı Taksit Zorbalığı Yüzünden Elektrik Aboneliğini Alamadı!

Sivas’ta yaşayan Yunus Kıratik, iş yerine elektrik aboneliği almak için tüm evraklarını toplayarak CK Çamlıbel Elektrik Sivas Mehmet Paşa Şube Müdürlüğüne gitti fakat kredi kartına en az 2 taksit zorbalığından ötürü abonelik işlemini gerçekleştiremedi.

Sivaslı İş İnsanı Taksit Zorbalığı Yüzünden Elektrik Aboneliğini Alamadı!
05-05-2024 10:24
SİVAS

Ayşe KUŞKAYA 

Sivas’ta faaliyet gösteren iş insanı Yunus Kıratik, iş yerine elektrik aboneliği almak için gittiği CK Çamlıbel Elektrik Sivas Mehmet Paşa Şube Müdürlüğünde kredi kartına tek çekim yapılmaması dolayısıyla işlemini gerçekleştiremediğini söyledi.

Kendisine abonelik ücretinin en az 2 taksitle ödenebileceğinin ve mecburi komisyon alınacağının söylendiğini iddia eden Kıratik, bu uygulamaya son verilmesini talep etti.

Mağdur edildiğini söyleyen Kıratik, “Abonelik işlemi yaptırmak ve mevcut kullanmak istediğim dükkana abonelik almak için ilgili evrakları götürdüm. İşlemim tamamlandı. Tam abonelik ücretini ödeyeceğim esnada oradaki arkadaşlar  kredi kartına tek çekim yapamayacaklarını söylediler. Ben de ‘Niçin tek çekim yapamıyorsunuz? Kredi kartıyla ödeme imkanınız olduğu halde niye taksitle çekim yapıyorsunuz?’ dediğimde ‘Kurumun uygulaması bu şekilde. Tek çekim yapamıyoruz, taksitli çekim yapıyoruz. Taksitli çekime de taksit sayısına göre mecburi komisyon uygulanıyor. Minimum iki taksit yaptırmak zorundasınız’ dediler. Ben de ‘Benim kredi kartımla yapacağım bir alışverişin taksitli mi, taksitsiz mi olacağına ben karar verebilirim ve herhangi bir komisyon ödemek istemiyorum’ dedim. Bu nedenle aboneliğim gerçekleşmedi. Bu yanlış uygulamanın, bu mağduriyetinin giderilmesini rica ediyorum” dedi.

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
TÜRKİYE GÜNDEMİ
BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ÇOK OKUNAN HABERLER