Spor

Sivaslı Judoculardan Madalyalara Ambargo!

Aksaray’da düzenlenen alan “İç Anadolu Bölgesi Judo Şampiyonası”na Sivas’ı temsilen katılan judocular toplamda 7 madalya kazanarak kente döndü.

Sivaslı Judoculardan Madalyalara Ambargo!
05-02-2024 10:50
SİVAS

Hayrullah AĞKAŞ 

Türkiye Judo Federasyonu’nun 2024 yılı faaliyet programında yer alan “İç Anadolu Bölgesi Judo Şampiyonası” Aksaray’da düzenlendi.

3-4 Şubat tarihlerin yapılan heyecan dolu şampiyona 10 ilden yaklaşık 500 judoka katılım sağlayarak dereceye girebilmek için mücadele etti.

Şampiyonaya Sivas’ı temsilen antrenör Bekir Güzelimdağ nezaretinde katılan sporcular toplamda 7 madalya kazandı. Süper minik erkekler 30 kiloda Serkan Kılınç gümüş madalya, minik erkekler 26 kiloda İsmail Mercan altın madalya, 30 kiloda Furkan Yiğiter bronz madalya, 34 kiloda Yahya Gez altın madalya, 38 kiloda Davut Gez altın madalya, 60 kiloda Cabir Altınay bronz madalya, minik bayanlar 36 kiloda Eslem Töre bronz madalya kazandı.

“İYİ BİR TECRÜBE OLDU”

Antrenör Bekir Güzelimdağ yaptığı açıklamasında sporcuları ile gurur duyduğunu ifade ederek, “Şampiyonaya 11 sporcu ile katılım sağladık. Bu müsabaka minik judokalarımız için iyi bir tecrübe oldu. Mayıs ayında yapılacak olan Minikler Türkiye Şampiyonası için Sivas olarak güzel sonuçlar ve madalya alacağımızın bir göstergesi olmuş oldu. Derece yapan sporcularımı tebrik ediyor ve gurur duyuyorum. Şampiyonaya katılım sağlayan sporcularıma da teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Sivas İrade- Sivas Gündem- Sivas Haberleri- Sivas son dakika

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
TÜRKİYE GÜNDEMİ
BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ÇOK OKUNAN HABERLER