Spor

Sivaslı Sporcular 2 Madalya İle Döndü

Erzurum’da 170 sporcunun katılımı ile yapılan 100. Yıl Cumhuriyet Dağ Bisikleti Şampiyonasına Sivas’ı temsilen katılan sporcular kente 1 altın, 1 bronz madalya ile döndü. Sivas Gençlik ve Spor İl Müdürü Erdoğan Tunç ise, sporcuları ve antrenörlerini tebrik etti.

Sivaslı Sporcular 2 Madalya İle Döndü
25-09-2023 12:37
SİVAS

Hayrullah AĞKAŞ 

Türkiye Bisiklet Federasyonu’nun 2023 yılı faaliyet takviminde yer alan “100. Yıl Cumhuriyet Dağ Bisikleti Şampiyonası XCC-XCO” 22-24 Eylül’de Erzurum Palandöken’de yapıldı.

Dağ Bisikleti Şampiyonası 3 gün boyunca Palandöken Dağı’nda, Uluslararası Bisiklet Federasyonu (UCI) tarafından onaylanan bisiklet yarış parkurlarında gerçekleştirildi.

6 ülkeden yaklaşık 170 profesyonel sporcuların katıldığı şampiyonada sporcular zorlu ve yüksek rakımda kıran kırana geçen mücadeleler sonucu dereceye girmek için mücadele etti.

Şampiyonaya Sivas’ı temsilen katılan sporcular ise büyük bir başarı göstererek Sivas’ı en iyi şekilde temsil ettiler. U17 Kadınlar kategorisinde Eda Nur Toy şampiyon olurken, minik erkekler kategorisinde ise Furkan Uğur 3’üncü oldu.

Sivas İrade- Sivas Gündem- Sivas Haberleri- Sivas son dakika

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
TÜRKİYE GÜNDEMİ
BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ÇOK OKUNAN HABERLER