Spor

Sivaslı Sporcular Tokat'tan 2 Madalyayla Döndü!

Tokat’ta düzenlenen Okullar Arası Grup Karate Müsabakaları’nda mücadele eden Sivaslı sporcular 1 ikincilik ve 1 üçüncülük elde etti.

Sivaslı Sporcular Tokat'tan 2 Madalyayla Döndü!
01-03-2024 11:20
SİVAS

Hayrullah AĞKAŞ 

Türkiye Karate Federasyonu’nun 2024 yılı faaliyet programında yer alan “Okullar Arası Grup Karate Müsabakaları” Tokat’ta düzenlendi.

Yıldızlar ve küçükler kategorilerinde gerçekleştirilen karate grup müsabakaları, okul sporları alanında yetenekli gençlerin kıyasıya mücadelesine sahne oldu.

Sivas Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü sporcuları da bu önemli organizasyonda adlarından söz ettirdi. Sivaslı sporculardan Ahmet Talha Çoban; yıldız kumite 42 kiloda gümüş madalya, Berat Karakaya ise yıldız kumite 46 kiloda bronz madalya elde etti.

İL TEMSİLCİSİ ÖKTEN KUTLADI

Karate İl Temsilcisi Oğuz Ökten ise, kente 2 madalya ile dönen sporcuları tebrik ederek, “Tokat'ta düzenlenen Okul Sporları Yıldızlar ve Küçükler Karate Grup Müsabakaları, sporun ruhunu yaşatan ve gençlerin spor yapma isteğini artıran bir etkinlik olarak dikkat çekti. Bu tür organizasyonların gençleri spora teşvik etmesi ve onların yeteneklerini geliştirmesi açısından büyük önem taşıyor. Sivas’a 2 madalya getiren sporcularımızı ve antrenörlerimizi tebrik ederim” dedi.

Sivas Gençlik ve Spor İl Müdürü Erdoğan Tunç ise, sporcuları ve antrenörlerini tebrik etti. Tunç, Sivas'ın spor alanındaki potansiyelini ve gelecek vaat eden sporcularını öne çıkararak, desteklerini sürdüreceklerini belirtti.

 

 

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
TÜRKİYE GÜNDEMİ
BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ÇOK OKUNAN HABERLER