Ekonomi

Sivaslılar Otobüsü Neden Tercih Etsin! Fiyatları İndirin...

Sivas-İstanbul arası otobüs bilet fiyatı bin 200 liradan satışa sunulurken 4 Mayıs’ta başlayacak olan Sivas-İstanbul yüksek hızlı tren seferlerinin bilet fiyatı 905 lira olarak açıklandı. 7 saatte hızlı trenle Sivas’tan İstanbul’a gidecek vatandaşlar konforlu ulaşımın keyfini çıkaracak.

Sivaslılar Otobüsü Neden Tercih Etsin! Fiyatları İndirin...
21-04-2024 13:22
SİVAS

Hayrullah AĞKAŞ 

Sivas ve Ankara’dan yüksek hızlı trenler ile seyahat eden yolculardan gelen aktarmasız Sivas-İstanbul sefer talepleri doğrultusunda çalışmalar tamamlandı. 

Sivas’tan 4 Mayıs saat 13.00’da hareket edecek yüksek hızlı tren ekspres ve aktarmasız olarak İstanbul’a devam edecek.

483 yolcu kapasitesine sahip setler kullanılarak işletilecek ekspres trenler İstanbul’dan 08.40’ta hareket edecek, Sivas’a 15.58’de varacak; Sivas’tan 13.00’da hareket edecek, İstanbul’a ise 20.08’de ulaşacak. İstanbul-Sivas seferi 7 saat 18 dakika, Sivas-İstanbul seferi ise 7 saat 8 dakika sürecek.

OTOBÜS FİRMALARI ÜCRETİ DÜŞÜRMELİ!

Sivas-İstanbul arasında aktarmasız ekspres seferlerin fiyatları da belli oldu. İstanbul’a konforlu ve hızlı ulaşımın bedeli TCDD tarafından 905 lira olarak belirlendi.

Şu an Sivas’tan İstanbul’a otobüsle gitmenin bedeli ise bin 200 lira. Otobüsle yaklaşık 14 saatlik yolculuğun ardından Sivas’tan İstanbul’a ulaşabilen vatandaşlar otobüs firmalarının fahiş fiyat politikasına tepki gösteriyor.

Hızlı trenin hem zaman hem de bilet fiyatı bakımından mantıklı olduğunu dile getiren vatandaşlar otobüs firmalarının bilet fiyatlarını yeniden gözden geçirmeleri gerektiğini sözlerine ekledi. 

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
Ahmet balkeser 1 ay önce
Çünkü otobüsün aldığı bagaj yüzünüzü hızlı tren kabul etmez! Bibinizin turşusu yok ise hızlı tren çok ideal, fakat bibinize memleketten turşu bulgur ne götürecek iseniz otobüs daha ideal...
Yolcu
Yolcu 1 ay önce
Sanki bedava taşıyor bibimin turşusunu onun parasınıda alıyor bilet oluyor 1500 - 1700 vermezsen sivasın otobüs muavinleri çakma Polat Alemdar oluyorlar. Artık o artistliklerini aynadan kendilerine yaparlar.
Babos 1 ay önce
Otobüsler hep gidiş geliş full dolu yakıt fiyatlarında bu pahaliligi gerektirecek maliyet yok dolayısıyla indirin güzel halkçı habercilik budur
Serdar Aziz 1 ay önce
Yabancılar 905 dolara kıtalar arası seyehat ediyorlar hemde business yemekli banyolu içkili :) Sen havaalanında 1 simit 1 pet şişe su al bakım kaç para ödüyorsun :D
TÜRKİYE GÜNDEMİ
BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ÇOK OKUNAN HABERLER