Spor

Türkiye Şampiyonası’na Sivas Damga Vurdu

Ankara’da gerçekleştirilen “Ümitler, Gençler ve Büyükler Kuraş Türkiye Şampiyonası’na” Sivas’ı temsilen katılan sporcular kente madalyalarla dönmeyi başardı.

Türkiye Şampiyonası’na Sivas Damga Vurdu
07-11-2023 11:17
SİVAS

Hayrullah AĞKAŞ

Gelişmekte Olan Spor Branşları Federasyonu’nun 2023 yılı faaliyet programında yer alan “Ümitler, Gençler ve Büyükler Kuraş Türkiye Şampiyonası” sona erdi.

Ankara’da gerçekleştirilen şampiyona büyük bir heyecan içerisinde yapılırken, sporcular yeteneklerini sergileyerek göz doldurdular.

Sivas’ı temsilen katılan judo sporcuları ise şampiyonaya resmen damgasını vurdu. Büyükler kategorisi 48 kiloda Begümnaz Doğruyol, altın madalya kazanarak büyük bir başarıya imza attı. 63 kiloda ringe çıkan Rümeysa Hatice Kılıçkaya ise, altın madalyayı kaptı. Ümitler kategorisi 57 kiloda mücadele eden genç sporcu Elif Zehra Ağkaya, bronz madalyanın sahibi oldu.

“GURUR DUYUYORUZ”

Sporcuların Antrenörü Bekir Güzelimdağ ise, turnuva sonrası yaptığı açıklamasında Türkiye Şampiyonası'nda Sivas’ı en iyi şekilde temsil ettiklerini belirtti. Güzelimdağ, “Sivas’ımızı Judo’da olduğu gibi Kuraş branşında da temsil etmekten gurur duyuyoruz. Üç sporcumuzla bu şampiyonada büyük bir başarı elde ettik. Sivaslı sporcuların bu önemli başarıları, sadece Türkiye Şampiyonası ile sınırlı kalmayacak gibi görünüyor. Büyükler Kuraş Dünya Şampiyonası Milli Takım listesinde kendine yer bulan Begümnaz Doğruyol'a da başarılar diliyorum. İnşallah bu büyük organizasyonda da kürsüde yer alarak istiklal marşımızı dinlettireceğiz” dedi.

İL MÜDÜRÜ TEBRİK ETTİ

Sivas Gençlik ve Spor İl Müdürü Erdoğan Tunç ise kente madalyalarla dönen sporcuları tebrik ederek, “Tüm bu başarılar, ilimizi gururlandırdı. Müsabakalarda emeği geçen sporculara ve antrenörlere teşekkür ediyorum. Gelecekte de daha büyük başarıların geleceğine inanıyorum. Türk sporunun geleceği için umut veren bu başarılı sporcular, Türkiye Şampiyonası'nda gösterdikleri performansla adlarını altın harflerle yazdırdılar. Bu zaferlerle gurur duyuyor, sporcularımızı ve antrenörlerimizi tebrik ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Sivas İrade- Sivas Gündem- Sivas Haberleri- Sivas son dakika

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
TÜRKİYE GÜNDEMİ
BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ÇOK OKUNAN HABERLER