Gündem

Ülke Olarak Gençlere Güveniyoruz

Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (SESOB) Başkanı Hakan Demirgil, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı. Demirgil mesajında, " Ülke olarak devletiyle milletiyle gençlerimize güveniyoruz" dedi.

Ülke Olarak Gençlere Güveniyoruz
18-05-2024 13:00
SİVAS

Ömer ÜN 

Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği ( SESOB) Başkanı Hakan Demirgil,  19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramının 105. yıl dönümü dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı.

Demirgil,  19 Mayıs’ın Gençlik ve Spor Bayramı olarak ilan edilmesinin geleceğimizin teminatı olan gençlere verilen önemin göstergesi olduğunu dile getirerek Demirgil, “Kurtuluş savaşının başlangıcını simgeleyen 19 Mayıs 1919 tarihi milletimizin, özgür iradesine, istikbaline her koşulda sahip çıkarak tüm dünyaya ilan etmiştir. Samsun’dan yakılan istiklal meşalesi  Sivas Kongresinde alınan tarihi kararlar sonrasında Cumhuriyetimizin kuruluşu ile taçlandırılmıştır. Bu mücadelede Sivas 108 gün Milli Mücadelenin de karargahı olmuştur.  Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Kurtuluş Savaşını başlatmak üzere  Samsun’a çıkışıyla başlayan kurtuluş hareketi, savaş meydanlarında zafere ulaşılmasını, vatan topraklarımızın kurtarılmasını sağlamıştır. Kurtuluş savaşının kazanılması, bayrağımızın özgürce dalgalandığı bağımsız Türkiye cumhuriyetinin kurulmasının yolunu açmıştır.  Türkiye Cumhuriyeti, ülkemizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere yurdunu seven ve kendisini ülkesine adayan kahramanlarımızın ve vatanı için savaşan şehitlerimizin bizlere armağanıdır. Kendine güvenen bağımsız ve özgür düşünen, araştıran, sorgulayan, teknolojiyi kullanabilen bilinçli genç nesillerin yetiştirilmesi ülkemiz için de çok önemlidir. Ülke olarak devletiyle milletiyle gençlerimize güveniyoruz.  Büyük Atatürk’ün, vatanımızın bölünmez bütünlüğü, birlik ve beraberliğimizin sağlanması yolunda kurtuluş mücadelesini başlattığı bu anlamlı günün  yıl dönümünde  gençlerimizin bayramını kutluyor, ülkemizin bekası için canlarını feda eden başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve kahramanlarımız olmak üzere  gelmiş geçmiş tüm şehitlerimizi ve gazilerimiz rahmet ve minnetle yad  ediyorum” dedi.                                                                                                           

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
TÜRKİYE GÜNDEMİ
BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ÇOK OKUNAN HABERLER