Yaşam

Veysel’in Eserini Torunuyla Söylediler

Ünlü rock grubu Manga, Sivas’ın Ünlü Halk Ozanı Aşık Veysel’in türküsü “Uzun İnce Bir Yoldayım”ı Veysel’in torunu Ezgi Arıkan ile yeniden yorumladı. Veysel’in doğum gününde tüm platformlarda yayınlanan eser büyük beğeni topladı.

Veysel’in Eserini Torunuyla Söylediler
26-10-2023 12:09
SİVAS

Ömer ÜN

Ferman Akgül, Yağmur Sarıgül, Cem Bahtiyar ve Özgür Can Öney'den kurulu Manga ilk albümünü 2004'te yayınlamıştı. Profesyonel kariyerlerinin 20. yılını kutlamaya hazırlanan Manga üyeleri sevenlerinin karşısına anlamlı bir şarkı ile çıkıyor. Grubun solisti, Aşık Veysel’in saz ve yol arkadaşı Aziz Üstün’ün torunu olan Ferman Akgül, Aşık Veysel’in torunu Ezgi Arıkan ile bir araya geldi. Efsane türkü “Uzun İnce Bir Yoldayım”da düet yaptılar.

Manga bu çok önemli eseri kendi müzikal sound’una göre yeniden düzenledi. Ferman Akgül ile Ezgi Arıkan’ın vokalleriyle yeniden hayat bulan “Uzun İnce Bir Yoldayım” Aşık Veysel’e saygı duruşu niteliği taşıyor. Yedi yaşında görme yeteneğini kaybeden Aşık Veysel’in son hatırladığı renk kırmızı olduğu için İlke İşisağ’ın yönettiği klip de siyah beyaz ve kırmızı renklerde çekildi.  Manga üyeleri UNESCO 2023 Aşık Veysel Anma ve Kutlama Yılı kapsamında böyle bir proje yapmaktan ötürü çok heyecanlı olduklarını dile getirdi.

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
TÜRKİYE GÜNDEMİ
BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ÇOK OKUNAN HABERLER